lozko-tapicerowane-z-materacem

Najważniejszy mebel w pokoju nastolatka

Dla każdego nastolatka łóżko jest najważniejszym meblem w jego pokoju. To na nim śpi, odpoczywa po ciężkim dniu, a nawet często uczy się, czyta książki i ogląda telewizję. Ważne jest więc, by łóżko młodzieżowe było bardzo wygodne, elastyczne i praktyczne. Jakie modele cieszą się obecnie największą popularnością wśród młodych ludzi? Jakie łóżka są na topie wśród projektantów wnętrz i dekoratorów? Poniżej odpowiedź.

Proste, minimalistyczne łóżko dla nastolatków

lozko-tapicerowane-z-materacem

Rodzice, którzy chcą kupić dobre łóżko dla nastolatków, muszą wziąć pod uwagę model, który dopasuje się do ogólnej aranżacji wnętrza. W związku z tym, iż młodzież uwielbia pokoje w stylu skandynawskim, retro, boho czy nowojorskim – chce postawić na mebel prosty, minimalistyczny, ale za to bardzo funkcjonalny. Idealnie w takich pomieszczeniach sprawdzą się łóżka młodzieżowe rozkładane, które są wygodne, praktyczne i po złożeniu pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Łóżka młodzieżowe rozkładane są także świetną alternatywą dla wszelkich sof i kanap, które na dłuższą metę raczej nie sprawdzą się w pokoju młodzieżowym.

Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Przeglądając oferty sklepów można zauważyć, iż łóżka stworzone są z wielu różnych materiałów. Najlepiej jednak postawić na mocne, solidne drewno, które wytrzyma energię nastolatków. Taki model posłuży dzieciom spokojnie przez kilka a nawet kilkanaście lat. Ponadto, drewniane łóżko z pięknym, efektownym zagłówkiem wygląda zawsze stylowo i elegancko. Najczęściej na takie modele decydują się młode dziewczyny chcące mieć łóżko dorosłe, które choć trochę przypomina duże, małżeńskie łóżka rodziców.

Design ma znaczenie

Nie od dziś wiadomo, że nastolatki to bardzo wymagający klienci. Dlatego też, łózko musi być dopasowane do nich w 100%. Ważne jest, by taki nowy mebel, który znajdzie się w ich pokoju idealnie pasował do reszty aranżacji wnętrza.