parawan nawannowy

Najważniejsze cechy dobrego parawanu nawannowego

Podczas remontowania lub też wyposażania zupełnie nowej łazienki, trzeba pamiętać o ogromnej ilości spraw i elementów wykończeniowych. Łazienka to w końcu jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, które ma naprawdę wyjątkowe przeznaczenie. Wśród wielu dostępnych w sklepie dodatków, szczególnie dużą uwagę trzeba przyłożyć do parawanu.

Dlaczego warto kupić parawan nawannowy?

Parawan montowany na wannie jest podstawą w sytuacji, gdy chce się z wanny korzystać jak z prysznica. Jak każdy doskonale wie, wzięcie prysznica w wannie bez takiego parawanu to ogromne ryzyko zalania całej podłogi w łazience. Prowadzi to nie tylko do bałaganu, który trzeba sprzątnąć, lecz przede wszystkim rodzi poważne ryzyko uszkodzenia płytek oraz fug. Specjalna szyba prysznicowa do wanny sprawia, że woda zostaje zatrzymana, a na podłogę nic się nie przedostaje.

Na co zwracać uwagę, kupując taki parawan?

Jeśli chce się posiadać w łazience skutecznie działający parawan, nie powinno się go wybierać przypadkowo. Trzeba poznać jego najważniejsze cechy, którymi się taki dodatek charakteryzuje.
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście to, jakiego rodzaju będzie to parawan. Poleca się przede wszystkim proste rozwiązania, takie jak wersja harmonijkowa, która nie tylko jest tania, lecz co więcej, bardzo łatwa w montażu. Oczywiście, jeśli ktoś chce, to na rynku bez trudu znaleźć można również model przesuwany, którego skrzydła poruszają się po specjalnych prowadnicach.
Innego typu bardzo ważną cechą dobrego parawanu jest materiał, z którego zostanie wykonana jego szyba. Najtańszym modelem jest szyba z pleksi, lecz jest ona dość niskiej jakości, a także jest podatna na porysowanie. Z tego też powodu bardzo często polecanym rozwiązaniem jest szyba ze szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a co więcej, bardzo łatwo jest je utrzymywać w czystości.