Na co zwrócić uwagę wybierając fotel do biurka?

Ergonomiczny fotel do biurka od renomowanego producenta nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też warto postawić na solidny mebel, który służyć będzie latami. Wysokiej jakości fotele są niezbędne przede wszystkim tym osobom, które większość dnia spędzają przed biurkiem w pozycji siedzącej.

Jakość wykonania ma znaczenie

Dobry fotel do biurka (więcej) koniecznie musi być wykonany z odpowiednich materiałów. W dużej mierze to właśnie od jakości materiału zależy końcowa cena. Jeżeli chodzi o oparcie, to najlepszym wyborem jest skóra naturalna. Można znaleźć również modele wykonane z plastiku albo różnorodnych włókien syntetycznych. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi.

Otwory wentylacyjne

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że porządny fotel do biurka powinien posiadać niezawodne otwory wentylacyjne. Jeżeli fotel nie będzie posiadać wywietrzników, to niestety skóra nie będzie mogła swobodnie oddychać. Pocenie się jak powszechnie wiadomo nie poprawia komfortu pracy.

Na co zwrócić dodatkową uwagę?

Wysokiej jakości fotele do biurka powinny posiadać dodatkowe wsparcie odcinka lędźwiowego. Przydać może się również specjalny zagłówek, dzięki któremu będzie można nieco odciążyć odcinek szyjny. Godne polecenia są nowoczesne fotele z regulacją, które będzie można idealnie dopasować do wzrostu i wagi. Ważną rolę odgrywa także sama podstawa fotela.