Na co zwrócić uwagę przed zakupem dmuchawy do liści?

Wraz z początkiem października na trawniku pojawiają się pierwsze jesienne liście. Grabienie ich zajmuje bardzo dużo czasu, to bardzo pracochłonna praca. Z pomocą przychodzi tutaj dmuchawa do liści. W szybki i łatwy sposób urządzenie pomoże w pielęgnacji ogrodu. Jak działa dmuchawa? Dmuchawa spalinowa, elektryczna czy może akumulatorowa? Którą wybrać?

Dmuchawa do liści- wielofunkcyjne urządzenie

Producenci w tym firma Karcher oferują szeroki wybór profesjonalnych dmuchaw do liści. Głównym zadaniem dmuchawy jest pomoc w porządkach ogrodowych. Ułatwia utrzymanie pięknego ogrodu. Bardzo dobrze radzi sobie z suchymi liśćmi. Dmuchawa karcher wytwarza silny strumień powietrza, zdmuchując zanieczyszczenia w jedno miejsce. Następnie wystarczy zebrać je do worka i gotowe. Dmuchawa karcher to wielofunkcyjne urządzenie, które sprawdzi się także zimą. Poradzi sobie ze świeżym śniegiem, ułatwiając odśnieżanie ścieżek i podjazdów. To nie wszystko, dmuchawy karcher ze sklepu Erpixkarcher24.pl sprawdzą się do usuwania kurzu i innych zanieczyszczeń z działki. Odpowiednio ustawiona na lekki podmuch, bardzo dobrze radzi sobie z żwirowych ścieżkach. W znaczny sposób oczyści trawnik nie tylko z liści ale również patyków i resztek trawy. Dmuchawa karcher to wygodne urządzenie na małych i dużych działkach porośniętych drzewami.

Rodzaje urządzenia

Na rynku dostępne są różne dmuchawy do liści. Przed decyzją zakupu należy zwrócić uwagę na jej przeznaczenie. Im działka większa tym dmuchawa powinna być mocniejsza.

Podział dmuchaw do liści ze względu na rodzaj silnika:

  • dmuchawa spalinowa- ma wysoka wydajność, przeznaczona na duże powierzchnie. Posiada dużą moc, poradzi sobie nawet z bardzo dużą ilością liści. Jest ona duża i ciężka, generuje wysoki hałas.
  • dmuchawa elektryczna- jest bardzo cicha i lekka. Jej główną wadą to kabel. Najczęściej wybierana przez właścicieli małych ogrodów. Zasilanie sieciowe nie ogranicza czasowo pracy urządzenia.
  • dmuchawa akumulatorowa- to najwygodniejsze rozwiązanie. Produkowane dmuchawy karcher cieszą się dużą popularnością. Są małych rozmiarów. Przed użytkowaniem wystarczy naładować akumulator. Nie ogranicza nas w tym rodzaju dmuchawy kabel.