wkrętarka

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wkrętarki akumulatorowej?

Nie ulega wątpliwości, że w każdym domu od czasu do czasu domownicy przeprowadzają remonty. Jednak do wykonana remontu potrzebne są odpowiednie narzędzia. Wkrętarka akumulatorowa sprawdzi się podczas każdych prac remontowych. Brak okablowania i lekka konstrukcja wkrętarki akumulatorowej pozwala na jej komfortowe przenoszenie.

Wkrętarka akumulatorowa – do czego służy?

Współcześnie wkrętarka akumulatorowa służy do wkręcania lub wykręcania różnych rodzaju wkrętów. Przy pomocy takiego narzędzia domownik może wykonywać dużo szybciej wiele prac niż przy użycia klasycznego śrubokrętu, np. skręcanie mebli. Ponadto wkrętarka ta jest także stosowana w trakcie drobnych prac domowych związanych z remontem. Oczywiście domownik powinien dopasować ją do swoich potrzeb oraz warunków pracy. Warto zaznaczyć, że wkrętarka na akumulator nie posiada kabla. Dzięki temu domownicy mogą ją zastosować w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do energii elektrycznej.

wkrętarka na baterie

Wkrętaka akumulatorowa – jak wybrać?

Obecnie każdy klient przed zakupem wkrętarki akumulatorowej musi najpierw dokładnie przyjrzeć się jej specyfikacji technicznej. W przypadku wkrętarek bezprzewodowych najważniejszym elementem jest ekonomiczna praca akumulatora. Należy znaczyć, że pojemność akumulatora zazwyczaj podawana jest w jednostce Ach, czyli w ampergodzinie. Poza tym trzeba także zwrócić uwagę na czas ładowania wkrętarki. W sklepach dostępne są akumulatory do wkrętarki z ogniwem litowo-jonowym które odznaczają się szybkim czasem ładowania i dużą pojemnością. Klient może również znaleźć w sklepie wkrętarki z ogniwami niklowo-kadmowymi bądź i niklowo-cynkowymi. Oprócz tego przed zakupem takiego sprzętu konieczne jest zastanowienie się, do czego będzie on wykorzystywany.