Meble na wymiar, czy ze sklepu?

Kupując meble do mieszkania warto zastanowić się również nad opcją jaką jest zakup mebli specjalnie przygotowanych na wymiar. Decydując się na robione na zamówienie meble bezpośrednio od producenta można mieć o wiele większy, niż w przypadku zakupu gotowych modeli mebli w sklepie wybór rozmiarów, wzorów,materiałów i szczegółów wykończeń. Zakup mebli prosto od producenta nie musi się wiązać również z wysokimi kosztami, a czasem jest wprost przeciwnie – pominięcie sklepu zmniejsza koszty zakupu.

Wysokiej jakości detale mebli – korzyść z bezpośredniego zakupu

Detale mebli, takie jak na przykład różnego rodzaju mocowania, zawiasy, czy prowadnice do szuflad są elementami na które producenci zazwyczaj nie zwracają większej uwagi i najczęściej (w przypadku meli ze średniej półki cenowej) nie są one bardzo wysokiej jakości. W związku z tym wiele współczesnych mebli bardzo szybko ulega awariom i trzeba je reperować, lub wymieniać na nowe. Kupując jednak bezpośrednio od wykonawcy od wykonawcy można umówić się na instalację okuć, czy prowadnic do szuflad wyższej jakości, które sprawią że meble będą trwalsze.

Dopasowanie mebli do potrzeb

Zamawiając meble na wymiar można również dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb i uzyskać dokładnie takie projekty, jakie są potrzebne i pasują w mieszkaniu. Pozwala to na idealne do pasowanie bez zbędnych kompromisów i rezygnacji z potrzeb na z powodu braku dostępności danego rodzaju mebli.