mata do raczkowania

Mata do raczkowania dla dzieci

Kiedy maluch zaczyna interesować się otaczającym go otoczeniem i coraz chętniej zmienia swoją pozycję z leżącej na taką, która pozwala odkrywać świat, warto zastanowić się nad matą do raczkowania, która jest dobrym pomysłem podczas zabawy dziecka na podłodze. 

Mnogość wzorów, kolorów i… funkcji

Mata do raczkowania (https://www.babymetka.pl/430-mata-do-raczkowania-i-zabawy-velvet-okragla) to produkt o ogromnej ilości modeli. Od prostych piankowych, poprzez bawełniane, po grające. W zależności od upodobań i wymagań. Każda jest świetnym pomysłem, gdy dziecko wyrasta już z etapu leżenia i zaczyna siadać oraz raczkować. Produkt ten ma wiele zalet. W przypadku najmłodszych maluchów sprawdzi się zwykła bawełniana mata bądź piankowa, która posłuży do pierwszych zabaw i doskonaleniu sztuki obracania się i raczkowania. Dla większych maluchów można pokusić się o matę edukacyjną. 

Jaki rodzaj maty wybrać?

mata do raczkowania

Mata do raczkowania to taki sprzęt, który posłuży nam wiele lat. Zwykłe piankowe, nadadzą się nawet do  zabaw dla przedszkolaków, które chętnie spędzają czas, bawiąc się na podłodze. Taka mata jest łatwa do czyszczenia, wystarczy przetrzeć ją szmatką, posiada wiele wzorów i może pełnić funkcję puzzli do układania dla starszych dzieci. Są kolorowe, przyciągają uwagę swoją ciekawą fakturą i można układać je na wiele różnych sposobów.

Mata do raczkowania bawełniana to nie tylko izolacja od zimnej podłogi, ale świetny sposób na zabawę. Nie zwija się podczas dziecięcych igraszek, jest przyjemna, miękka w dotyku i dziecko może na niej odpoczywać, a nawet uciąć sobie drzemkę. Mnogość kolorystyki sprawia, że można wpasować ją w wystrój dziecięcego pokoiku i dobrać odpowiednio do płci malucha. Dzięki łatwości transportu można ją zabrać ze sobą w podróż. 

Mata do raczkowania edukacyjna to zabawka, dzięki której dziecko będzie mogło dotknąć i poznać różne faktury, odkryć rozmaite dźwięki i pobawić się kolorami. 

Mata do raczkowania to jeden z ciekawszych pomysłów na prezent dla przyszłych rodziców, który zostanie z dzieckiem na długi czas.