Magia wazonów dekoracyjnych

Urządzanie mieszkania to czasochłonny i czasem żmudny proces, ale jeśli robimy to z sercem, to na koniec cała masa satysfakcji gwarantowana. Kiedy większość pracy już za nami, warto zastanowić się nad elementami dekoracyjnymi.

Bez względu na przyjęty przez nas styl wystroju mieszkania – rustykalny, nowoczesny, modernistyczny, futurystyczny czy też vintage – zawsze będzie czegoś brakowało, jeśli nie zdecydujemy się na elementy dekoracyjne. Potrafią one fantastycznie dopełnić całość i dodać duszę każdemu pomieszczeniu.

Co możemy polecić? Na pewno wazony dekoracyjne. Cięte kwiaty świetnie wyglądają na komodzie albo stoliku, a będą prezentować się jeszcze lepiej, jeśli zadbamy o odpowiednie „opakowanie”. Wazonów w oryginalnych kształtach na rynku nie brakuje, więc jeżeli chcemy się wyróżnić także w elementach dekoracyjnych, to nie będzie większych problemów ze znalezieniem właściwych produktów.

Najpierw jednak warto zastanowić się, jakie kwiaty będziemy chcieli trzymać w pokoju i pod nie starać się dobrać odpowiedni wazon dekoracyjny. Należy wziąć wtedy pod uwagę jego wielkość, pojemność, średnicę szyjki itd. No i oczywiście należy zwrócić uwagę na to, aby nie zaburzyć całościowej koncepcji designu pomieszczenia. Dekoracje mają to do siebie, że mogą stanowić fantastyczny dodatek, ale źle wykorzystane wprowadzają dysharmonię.