lampy stojące

Lampa stojąca do salonu a przyjemna i romantyczna atmosfera

Doskonałym dopełnieniem każdego gustownie urządzonego salonu jest lampa podłogowa. Stanowi ona nie tylko świetny element dekoracyjny, lecz także zapewnia dostateczne oświetlenie. Do nowocześnie urządzonych pomieszczeń dedykowane są przede wszystkim lampy podłogowe czarne.

Lampy podłogowe klasyczne a dostateczne oświetlenie

Nic nie tworzy lepiej przytulnej oraz bardzo przyjemnej atmosfery niż subtelnie rozszczepione po całym pomieszczeniu światło. Warto zatem zadbać o to, aby w każdym pokoju dziennym, w którym spędzamy wieczorami mnóstwo czasu, oprócz standardowego żyrandola znajdowała się gustownie dobrana do wnętrza lampa stojąca. Płynące z niej światło potrafi tworzyć wyśmienite tło dla wielu zimowych wieczorów spędzonych w wygodnym fotelu w towarzystwie ulubionej lektury.

Jaką wybrać stojącą lampę do salonu?

Stojąca na podłodze lampa powinna zawsze być doskonałym elementem dekoracyjnym. Jest ona bardzo przydatna wówczas, gdy pragniemy podzielić swój salon na część służącą do pracy oraz część wypoczynkową.

Podczas wyboru warto zawsze szczególną uwagę zwrócić na kolorystykę oraz kształt wybranej lampy. Powinna ona dobrze komponować się z zasłonami, meblami, dywanem oraz kolorem ścian.

Ważnym kryterium jest także prawidłowe ustawienie klosza. Jeśli jest on skierowany w górę, to wówczas daje znacznie więcej światła. A gdy jest on skierowany w dół, to wówczas potrafi zapewnić bardzo subtelne oraz romantyczne światło.

Dla nowoczesnych pomieszczeń, w których ceni się minimalizm oraz prostotę, doskonałym wyborem są lampy z czarnym abażurem.