Lampa do kuchni - jaką wybrać

Lampa do kuchni – jaką wybrać?

Kuchnia nie bez powodu jest uznawana za jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Tutaj spędzamy czas z rodziną, podczas gotowania i spożywania wspólnych posiłków. Nie możemy pomijać gustownego oświetlenia, które spełni oczekiwania wszystkich domowników. Lampa do kuchni powinna cechować się nowoczesnością, stylem i ciekawym wzornictwem. Oczywiście kluczowa jest także wysoka jakość wykonania. Jaka lampa do kuchni będzie odpowiednia? O czym pamiętać podczas zakupu? Co oferują producenci? Gdzie znajdziemy stylową lampę kuchenną?

Lampa do kuchni

Zazwyczaj w kuchni stosujemy lampę, która jest zamocowana w centralnym punkcie w suficie. Dzięki temu uzyskujemy równomierną dystrybucję światła w całym wnętrzu. Centralne oświetlenie w kuchni może jednak wpływać niekorzystnie na wzrok. Poza ogólną lampą zadbajmy o dodatkowe oświetlenie. Jakie rozwiązania mamy do wyboru na elampy? Bardzo chętnie stosowane są następujące lampy:

  • plafon,
  • żyrandol,
  • oprawa świecąca w dół,
  • listwa halogenowa, składająca się z kilku reflektorów z możliwością regulacji.  

Ciekawą opcją jest światło odbite. Wykorzystuje ono efekt odbicia i polega na tym, że strumień światła jest kierowany do góry na sufit, a nie bezpośrednio w dół. Taka lampa ma za zadanie rozpraszać światło na całe pomieszczenie. Gdzie stosuje się odbite światło? Zazwyczaj w górnych szafkach i wnękach w ścianach. W małej kuchni takie oświetlenie da nam komfort. 

Szeroki wybór

Szeroki asortyment lamp do kuchni znajdziemy w sklepie internetowym elampy. Atrakcyjne ceny i wysoka jakość wykonania to ważne cechy, którymi kierują się odbiorcy podczas doboru lampy do kuchni.