kurtka robocza zimowa

Kurtka robocza zimowa- jaką wybrać?

Ciepła i dobrze wykonana odzież wierzchnia to podstawowy element roboczej garderoby zimowej. Skutecznie chroni tułów przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, w tym przede wszystkim niską temperaturą, śniegiem, deszczem czy wiatrem. Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany specyfiką konkretnego zawodu. Dopasowując odzież do indywidualnych potrzeb, można zapewnić sobie nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo.

Kurtka robocza zimowa – komfort termiczny i wygoda

Ocieplana kurtka to jedyny sposób, aby zapewnić pracownikowi komfort termiczny w okresie jesienno- zimowym podczas pracy na zewnątrz. Większość modeli wyposażonych jest w ocieplaną podszewkę i wyściółkę. Świetnym rozwiązaniem jest model wielosezonowy, którego poszczególne części można zdejmować w zależności od warunków pogodowych, jak i indywidulanych potrzeb. Ponadto kurtka robocza zimowa może być:

  • antystatyczna, 
  • wodoodporna,
  • krótka,
  • z odpinanymi rękawami.

Kurtka robocza zimowa z elementami odblaskowymi

W przypadku wielu branż znaczenie ma również widoczność pracowników, dlatego kurtki robocze wyposażone są dodatkowo w elementy odblaskowe. Korzystają z nich między innymi pracownicy transportu i logistyki, magazynierzy, pracownicy robót drogowych, jak i budowlanych. Kurtki zimowe robocze dostępne są w wielu kolorach i fasonach, wykonane z różnych materiałów. Różnorodność asortymentu sprawia, że każdy może dopasować odpowiedni dla niego rodzaj, poprawiając zarówno własne bezpieczeństwo, jak i komfort pracy.