ociekacz na naczynia

Kuchenne akcesoria – ociekacze do naczyń

Jednym z praktyczniejszych dodatków, o których warto pomyśleć w trakcie urządzania kuchni, jest ociekacz na naczynia. Ustawiony koło zlewu, ułatwi nam sprzątanie po obiedzie, a dodatkowo stanie się ciekawą ozdobą kuchennego wnętrza. Jak wybrać taką suszarkę na naczynia?

Jaka ociekarka do naczyń sprawdzi się w większej kuchni?

Im większa kuchnia, tym więcej możliwości. Jeśli nad zlewem jest sporo miejsca, można wybrać wiszącą suszarkę – najlepiej piętrową. Dzięki temu znajdzie się tu miejsce i na sztućce, i na większe garnki. Wybór wiszących ociekaczy jest spory, zatem do każdej kuchni znajdzie się idealne rozwiązanie.

Ociekacz do naczyń w mniejszym wnętrzu  

Mniejsza kuchnia lub aneks kuchenny to większe wyzwania dla miłośników praktycznych rozwiązań. Na szczęście i tu można postawić na praktyczną suszarkę. Idealnym rozwiązaniem będzie tu ociekacz ustawiony koło zlewu. W kuchniach tradycyjnych dobrze sprawdzą się ociekacze plastikowe, kuszące ciekawą gamą kolorystyczną, z kolei do kuchni nowoczesnej warto wybrać taki dodatek ze stali nierdzewnej. Warto tez zadbać, by wybrana ociekarka na naczynia posiadała możliwie jak najwięcej przegródek, dzięki którym utrzymanie porządku w kuchni stanie się łatwiejszym zadaniem.