Krzesła do salonu

Nie zawsze metraż domu pozwala na zaaranżowanie osobnej jadalni. W takim przypadku najczęściej stół z krzesłami ląduje w salonie. Jak dobrać krzesła do salonu, by stanowiły spójną kompozycję z wnętrzem i stanowiły jego ozdobę?

Krzesła dopasowane do aranżacji

Na początek warto sobie odpowiedzieć na pytanie, w jakim stylu utrzymane jest wnętrze. Całkiem inne krzesła sprawdzą się w nowoczesnym wyraźnie urządzonym wnętrzu, a zupełnie inne będą pasować do romantycznego stylu prowansalskiego. Przykładowo: klasyczne wnętrza będą świetnie komponować się z prostotą krzeseł wykonanych z klasycznego, wysokiej jakości drewna. Hitem ostatnich sezonów są kolorowe krzesła wykonane z różnych materiałów: skóry, tkaniny, a nawet plastiku. Ich wyrazista barwa doskonale przełamuje nudę w pomieszczeniu i przyciąga wzrok już od pierwszego spojrzenia.

Wygoda przede wszystkim

Estetyka krzeseł do salonu jest bardzo ważna, ale nie wolno zapominać o wygodzie. Nierzadko podczas spotkań towarzyskich spędza się przy stole długie godziny, dlatego siedziska krzeseł powinny być wygodne, a ich oparcia zapewniać ciału odpowiednią postawę.

Krzesła z twardymi siedziskami warto wyposażyć w miękkie poduszki, które zapewnią komfort nawet podczas długiego siedzenia.

Ciekawym rozwiązaniem są krzesła przypominające nieco fotele obite aksamitem – są niesamowicie wygodne i naprawdę efektowne – ostatnimi czasy są bardzo modne i można spotkać je pierwszych stronach magazynów wnętrzarskich.

Podsumowując, wybór odpowiednich krzeseł do salonu wcale nie jest łatwym zadaniem. Trzeba wybrać meble, na których siedzenie będzie przyjemnością, ale również takie, które staną się integralną częścią pomieszczenia i wtopią się w jego klimat. To, czy będą szalone i kolorowe, czy klasyczne drewniane – to już zależy od własnego uznania.