kosze na śmieci do kuchni1

Kosze na śmieci do kuchni – opanuj chaos!

Kuchnia jest pomieszczeniem, które musi być szczególnie dobrze zorganizowane by ułatwić przygotowanie posiłków. Obok przestronnych blatów, dobrego oświetlenia, pojemnych i przemyślanych mebli kuchennych bardzo ważne są kosze na śmieci do kuchni. Jaki kosz na śmieci jest najbardziej funkcjonalny i praktyczny?

Pojemności kosza na śmieci do kuchni – potrzeby użytkownika.

Podstawowym parametrem kosza na śmieci jest jego pojemność. Najczęściej produkowane są kosze o pojemności zakresu od 5 do 15 l. Pojemnik o dużych gabarytach z łatwością pomieści większe ilości odpadków, zmniejszając konieczność częstego opróżniania. Niestety, to oczywiste udogodnienie często stoi w konflikcie z ograniczonym miejscem w kuchni. Trudno w małym pomieszczeniu znaleźć miejsce na wolnostojące kosze o dużej pojemności powyżej 15 l. Na szczęście producenci przychodzą ze sprytnymi rozwiązaniami, które pozwalają jak na efektywniej zagospodarować nawet pozornie małą przestrzeń. Dostępne są pionowe systemy pojemników do segregacji lub wysuwane czy obrotowe kosze na śmieci do kuchni, które są zamontowane pod zlewem. 

Materiał wykonania – trwałość czy cena?

Kosze na śmieci do kuchni dostępne np. tutaj produkowane są głównie z dwóch materiałów : z tworzywa sztucznego oraz ze stali. Kosze plastikowe są szeroko dostępne, zdecydowanie tańsze i bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Wybierając plastikowych kosz należy zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów, ponieważ często te pojemniki są mniej trwałe. Jeśli plastikowe kosze nie będą zamontowane w miejscu niewidocznym, wyzwaniem może okazać się wybór modelu estetycznie wykonanego. Dużo bardziej wytrzymałe są kosze ze stali nierdzewnej, wykonane z dbałością o detale i nowoczesny design. Mimo zdecydowanie wyższej ceny, produkt ten rekompensuje wysokie koszty, służąc bezawaryjnie latami w kuchni.

Sposób otwierania – higieniczny przede wszystkim.

Ostatnim aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest sposób otwierania kosza. Kosze zamontowane pod blatem często nie mają żadnej przykrywki, lub jest ona prostą klapką, która nie zapewnia zatrzymania przykrych zapachów w środku. Przygotowując posiłek często brudne ręce i liczne odpadki organiczne utrudniają korzystanie z najprostszego i najtańszego rozwiązania jakim jest otwierana ręcznie klapka. W kuchni lepiej sprawdzą się kosze z otwieraniem pedałowym lub ekskluzywne kosze automatyczne. Takie rozwiązanie pozwoli na szybkie i proste otwieranie kosza i jest bardzo higieniczne.

Podsumowanie – na co zwrócić uwagę?

kosze na śmieci do kuchni1

By określić określić jaki kosz na śmieci będzie idealnie spełniał oczekiwania warto zwrócić uwagę na :

  • pojemność
  • materiał wykonania
  • sposób otwierania i zamykania
  • jakość wykonania i szczelność konstrukcji
  • estetykę i funkcjonalność 

Na rynku dostępne są bardzo licznie, różnego rodzaju kosze na śmieci do kuchni, tak że każdy użytkownik znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania.