Komoda – królowa wszystkich mebli

Nie każda komoda pasuje do wnętrza i stylu danego pomieszczenia. Warto się zatem zastanowić, jakie warunki powinien spełniać nasz wymarzony mebel. Choć wydawać by się mogło, że nie powinno być w tym przypadku problemu, komoda to bardzo wymagający mebel.

Komoda dąb sonoma – arystokratka wśród mebli

Komoda to bez wątpienia mebel z długimi tradycjami. Jej początki sięgają aż do siedemnastowiecznej Francji. Choć ówczesne meble zdecydowanie różniły się od tych, które znamy współcześnie, przeciętna komoda zawsze ma pewne podstawowe elementy, takie jak szuflady. Jej twórca, André-Charles Boulle, żyjący w epoce baroku rzemieślnik i artysta, z pewnością nie mógł przewidzieć, że zaprojektowany przez niego mebel tak rewelacyjnie odnajdzie się w późniejszych epokach.

Komoda – mebel idealny

Komoda to mebel, który może stać niemal w każdym pomieszczeniu w domu. Pomimo niewielkich gabarytów, przeciętna komoda dąb sonoma jest zazwyczaj bardzo pojemna i funkcjonalna. W zależności od modelu posiada liczne szuflady, drzwiczki, a czasem nawet kilka otwartych półek. Bardzo łatwo można ją przestawiać, a także z łatwością zmieniać jej funkcje i przeznaczenie.

Nie ulega wątpliwości, że komoda jest niezwykle przyjazna w obsłudze nie tylko dla dzieci, ale również dla osób starszych, dla których może mieć nawet lekko sentymentalne skojarzenia. Warto też pamiętać, że wykonując komodę na specjalne zamówienie, można ją idealnie wkomponować niemal w każde miejsce w pomieszczeniu.