umywalka podblatowa prostokątna

Kiedy warto zdecydować się na umywalkę podblatową?

Odpowiednia aranżacja łazienki niejednokrotnie wymaga tego, aby podjąć bardzo ważne decyzje, które następnie rzutują na funkcjonalność oraz estetykę wnętrza. Jak wiadomo, jednym z niezbędnych elementów w każdym pomieszczeniu tego typu jest umywalka. Stanowi jego wizualne oraz praktyczne uzupełnienie i pozwala na wykonywanie czynności higienicznych, czy pielęgnacyjnych. Sam rodzaj umywalki mocno wpływa na kwestie estetyki wnętrza.

Dlaczego umywalki podblatowe zyskują popularność?

Jeśli chodzi o tego typu modele ich podstawową zaletą jest przede wszystkim większa ilość przestrzeni użytkowej. Umywalka podblatowa najczęściej idzie w parze z blatem. Oczywiście można spotkać umywalki wpuszczone w szafki, co sprawdza się przede wszystkim w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, gdzie ważny jest każdy centymetr. Jednak zastosowanie blatu w łazience, który stanowi uzupełnienie szafki i jej przedłużenie to coraz popularniejsze rozwiązanie.

Umywalka pojedyncza czy podwójna?

Osoby, które mają wystarczającą ilość miejsca w łazience, mogą zdecydować się na podwójną umywalkę. I w tym przypadku umywalki podblatowe stanowią doskonałe, estetyczne uzupełnienie całego wnętrza. Należy jednak mieć na uwadze, iż tego rodzaju decyzję należy podjąć z odpowiednim wyprzedzeniem, przed rozpoczęciem montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej w łazience. Wszystko dlatego, że trzeba zapewnić dostęp do wody i jej odpływ dwóm umywalkom. 

Natomiast umywalka podblatowa pojedyńcza doskonale sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach. W nich również bardzo mocno wpływa na funkcjonalność. Wszystko dlatego, że pozwala to uzyskać możliwie jak największą ilość przestrzeni użytkowej. A tym samym pozwala to na optymalne wykorzystanie przestrzeni bez obawy, iż łazienka stanie się zbyt ciasna.