płytki patchworkowe idealne na basen

Jakie są zalety płytek patchworkowych?

Płytki typu patchwork to lubiany element aranżacji wnętrz. Stosowane są zarówno w łazienkach, jak i kuchniach. Niektóre modele sprawdzą się także na tarasie. Stanowią niezwykle dekoracyjny element, a poza tym są wygodne w użytkowaniu. Jakie są ich główne zalety? Czy płytki tego typu mają jakieś wady?

Płytki patchwork – zalety

elegancka płytka patchworkowaNiewątpliwą zaletą tego typu płytek jest możliwość szybkiego ich wyczyszczenia. To najważniejsze, jeśli są umieszczone nad blatem w kuchni. To miejsce często zachlapane nie tylko wodą, ale także tłuszczem. Pomalowanie farbą, nawet taką, której producent zapewnia możliwość czyszczenia, nie daje pełnej gwarancji i bezpieczeństwa. Płytki natomiast można bardzo szybko doczyścić. Najczęściej są odporne na środki chemiczne, więc bardzo łatwo uniknąć brzydkich zarysowań. Płytki mają także zastosowanie w łazience. Są nie tylko komfortowe, ale również estetyczne. Patchworkowy wzór ma to do siebie, że idealnie wydzieli strefy w każdym pomieszczeniu, także w łazience na przykład w prysznicu bez brodzika tak bardzo popularnym w ostatnim czasie. Zaletą tych płytek jest niewątpliwie ich uniwersalność. Sprawdzą się bowiem także na tarasie. To tam można sobie pozwolić na ciekawy wzór, który w domu mógłby nie pasować. Płytki tego typu sprawdzą się także w salonie, gdzie mogą podkreślić jedną ścianę – tę z telewizorem bądź z kominkiem. Kolejną zaletą są ogromne możliwości aranżacyjne, które posiadają płytki patchwork, które można nabyć w sklepie internetowym Eksperci Łazienek. Każdy wzór dzięki odpowiedniemu ułożeniu może stać się niepowtarzalny.

Czy płytki patchworkowe mają wady?

Jedyną zauważalną wadą takich płytek jest to, że w każdym momencie mogą się znudzić. Duże natężenie wzorów może w pewnej chwili sprawić, że wzrok zacznie się męczyć, a w pomieszczeniu nie będzie możliwości zrelaksowania się. Dlatego też trzeba podjąć rozsądny wybór, biorąc pod uwagę to, w jaki sposób dany wzór może oddziaływać na pomieszczenie oraz ludzi w dłuższej perspektywie. Nie powinno się dokonywać zakupu płytek patchworkowych pod wpływem chwili.