Jakie oświetlenie do salonu?

W większości domów to salon jest miejscem skupiającym całą rodzinę po całodziennym wypełnianiu obowiązków. Właśnie dlatego warto z dużą starannością urządzać to pomieszczenie. Ważną rolę będzie pełnić oświetlenie, a wybór lampy może w znacznym stopniu wpłynąć na ostateczny wygląd aranżowanego pomieszczenia. Na jakie oświetlenie warto się zdecydować urządzając salon?

Jakie lampy do salonu?

To jakie lampy do salonu wybrać zależy przede wszystkim od tego jaki efekt chce się osiągnąć. Chcąc, aby pomieszczenie miało wyjątkowy klimat warto zdecydować się na lampy witrażowe lub z kloszami. Ten rodzaj lamp nie przepuszcza bardzo dużej ilości światła, dzięki czemu w pomieszczeniu może być zachowany półmrok, który sprawi, że pomieszczenie będzie nastrojowe. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na przykład na Lis lighting. Takie rozwiązanie sprawi, że możliwa będzie wymiana klosza, co jest wyjątkowo przydatne po wprowadzeniu niewielkich zmian w aranżacji całego pomieszczenia.

lampy lis

Warto wiedzieć, że zdecydowanie się na lampy Lis z kloszami nie oznacza, że w pomieszczeniu nie mogą znaleźć się również inne rodzaje oświetlenia. Można zdecydować się również na inne lampy, jednak trzeba zwrócić uwagę, by łączył je jakiś element, jak choćby kolor.

Oświetlenie niewielkiego salonu

Nie każda lampa będzie pasować do aranżowanego salonu. Urządzając niewielkie pomieszczenie warto zrezygnować z dużych żyrandoli. W takim przypadku lepszy pomysłem będzie wybór kilku, ale mniejszych gabarytowo lamp Lis. Chcąc dodatkowo optycznie powiększyć wnętrze warto zdecydować się na oświetlenie salonu lampą z transparentnym kloszem.

Osoby, którym podobają się lampy w intensywnych kolorach nie muszą z nich rezygnować. W takim przypadku oświetlenie Lis będzie pełnić funkcję ozdobną, a jednocześnie pomoże odciągnąć uwagę od najmniej atrakcyjnych elementów wyposażenia salonu.