stół do niedużego mieszkania

Jaki stół kupić do niedużego mieszkania?

Stół to jeden z podstawowych mebli w każdym domu. To również jeden z mebli, które zawsze kupuje się w pierwszej kolejności. Trudno funkcjonować w domu właśnie bez stołu. Wielość wzorów i modeli może przyprawić o zawrót głowy, poniżej zatem krótki poradnik dotyczący tego, jaki stół wybrać do niedużego mieszkania.

Stoły rozkładane

Jeżeli ktoś pragnie mieć odrobinę większy stół w swoim niedużym mieszkaniu, dobrą opcją będzie zakupienie stołu rozkładanego. Stoły rozkładane mają rozsuwane blaty, które mogą być w łatwy sposób powiększone do większych rozmiarów. Na co dzień stół może zatem występować w wersji mniejszej, zaś w miarę potrzeb z łatwością można go rozsunąć. To doskonała opcja na spotkania towarzyskie i przyjęcia w domu.

Nieduży kwadratowy stół

Nieduży kwadratowy stół dla czterech osób będzie idealny do kawalerki czy mieszkania małej rodziny. Na takim stole spokojnie uda się nakryć dla czterech osób. Wokół kwadratowego stołu z łatwością uda się też ustawić krzesła, a gdy będą wsunięte pod stół, zajmują mniej miejsca.

Okrągły stół na jednej nodze

Kolejna świetna i modna opcja to okrągły stół na jednej nodze. Takie stoły cieszą się ostatnio ogromną popularnością, bo wyglądają bardzo nowocześnie. Można do nich dopasować różne modne krzesła, są utrzymane w duchu stylu skandynawskie. Warto skusić się na przykład na ten model stołu w kolorze białym. Taki stół prezentuje się zgrabnie i lekko nawet w malutkim mieszkaniu.