kobieta na zdjęciu pokazująca jak zrobić świece sojowe

Jak zrobić świece sojowe w trzech krokach?

Świeczki sojowe cieszą się dużą popularnością zarówno w domach, jak i salonach beauty, czy biurach. Zrobienie ich wbrew pozorom nie jest takie trudne i stanowi prawdziwą frajdę dla miłośników ręcznie robionych dodatków. Jakie produkty kupić? Od czego zacząć? Oto poradnik, jak zrobić świece sojowe w trzech prostych krokach.

Świecie sojowe w trzech krokach

Oczywiście to, jak robimy świece sojowe zależy od tego, który efekt chcemy uzyskać. Poniżej wskazaliśmy najważniejsze założenia, o których trzeba wiedzieć. Więcej informacji jak zrobić świece sojowe na blogu (https://topwosk.pl/pl/blog/Jak-zrobic-swiece-sojowe-DIY/3).

Jak zrobić świece sojowe krok 1: zacznij od przygotowania

Przygotuj wszystkie niezbędne materiały:

  • wosk sojowy,
  • knoty,
  • olejki eteryczne (jeżeli chcemy ich użyć),
  • termometr,
  • naczynia do topienia wosku,
  • kolorowe farby (nie jest to obligatoryjne),
  • piny do umocowania knotów i nożyczki.

Można też sięgnąć po dodatkowe akcesoria do zdobienia, jednak nie jest to konieczne. 

kobieta pokazuje jak zrobić świece sojowe

Jak zrobić świece sojowe krok 2: topienie wosku

W kolejnym kroku należy włożyć wosk sojowy do dedykowanego naczynia i rozgrzać go w tak zwanej kąpieli wodnej, aż osiągnie około 70 stopni C. Równolegle można zając się knotami, przycinając je do odpowiedniej długości. Dzięki temu, można swobodnie przymocować je za pomocą pinezki, podczas wlewania wosku.

Jak zrobić świece sojowe krok 3: wlewanie wosku i dodatki 

Gdy wosk osiągnie odpowiednią temperaturę, wylewamy go ostrożnie do pojemników, w których będą się znajdować świece. Warto upewnić się, że knoty są na pewno w centralnej części świecy. Na tym etapie można dodać olejki eteryczne oraz kolorowe farby, aby nadać im ciekawy wygląd. Świece schną około doby. 

Warto wiedzieć, że…

Świece sojowe to świetny wybór dla osób, które cenią sobie naturalne produkty i chcą mieć wpływ na jakość powietrza w swoim domu. Wosk sojowy jest wytwarzany z naturalnych surowców, co oznacza, że nie emituje toksycznych substancji, jak wiele innych wosków stosowanych w produkcji świec.