Jak zapraszać gości na wesele?

W Polsce istnieje bardzo silna tradycja i przekonania dotyczące tego, w jaki sposób naprawdę kulturalnie i z klasą zapraszać gości na swoje wesele. W ostatnich latach troszeczkę się w tej kwestii zmieniło, jednak wciąż młodzi Polacy zwykle kursują z zaproszeniami od domu do domu, odwiedzając wszystkich bliższych i dalszych członków rodziny i przyjaciół.

Jak wręczać zaproszenia ślubne boho?

W naszym kraju utarło się przekonanie, że na swój ślub nie wypada zapraszać ludzi wysyłając zaproszenie po prostu pocztą. Chyba najwyższa pora to zmienić i odczarować ten mit. Jeżeli przyszli małżonkowie są osobami pracującymi, naprawdę bardzo trudno jest wygospodarować dodatkowy czas na odwiedziny nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu osób. Zaproszenia ślubne boho (przykłady znajdziesz na stronie z-milosci) warto zatem wręczyć osobiście rzeczywiście bardzo bliskim przyjaciołom, najbliższej rodzinie czyli rodzicom oraz rodzeństwu, dziadkom oraz rodzicom chrzestnym z każdej ze stron. W przypadku pozostałych osób naprawdę to nie będzie gafą, jeżeli zaproszenie wyślę się pocztą.

Potwierdzenie przybycia na ślub i wesele

W Polsce z reguły nie zaprasza się osób tylko i wyłącznie na samą uroczystość ślubną do kościoła. To tak naprawdę bardzo niezręczna sytuacja zarówno dla samych przyszłych państwa młodych, jak też dla zaproszonych gości, jeżeli nie będą mogli brać udział w przyjęciu weselnym. W zaproszeniu trzeba jasno określić, do kiedy goście powinni potwierdzić swoje przybycie na przyjęcie weselne. Do kontaktu warto podać nie tylko swój numer telefonu, ale też po prostu adres e-mailowy.