wąska szafka na buty

Jak wybrać wąską szafkę na buty?

Wybór odpowiednich mebli, które będą zarazem pasowały do wystroju pomieszczenia, nie zawsze jest oczywisty. Kierowanie się samym designem nie powinno być jedynym czynnikiem, który zadecyduje o nowym zakupie w przypadku mebli. Czym się zatem kierować przy wyborze takiego elementu pomieszczenia jak wąska szafka na buty?

Na co warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze wąskiej szafki na buty, warto zainteresować się kilkoma istotnymi aspektami, które będą zdecydowanie pomocne w jej użytkowaniu oraz zagospodarowaniu przestrzeni.

Funkcjonalność 

W przytulnych mieszkaniach warto zadbać o funkcjonalność mebli, szczególnie sprawdzi się wąska szafka na buty z siedziskiem, które ułatwi zakładanie obuwia. Warto też zwrócić uwagę, aby było ono ze skóry, materiał ten zapewni jednocześnie wygodę oraz będzie łatwy w utrzymaniu czystości.

Stabilność oraz materiał 

Modele ze stalowymi nóżkami będą zarówno stabilne jak i będą się świetnie prezentować. Ponadto sama szafka powinna być wykonana z materiałów odpornych na zabrudzenia czy zarysowania. Pamiętaj również o suszeniu i czyszczeniu obuwia przed pozostawieniem go w szafce.

Rozmiar i wygląd 

Pomieszczenia takie jak przedpokój czy garderoba zwykle nie należą do największych, dlatego warto dostosować rozmiar mebla do metrażu pomieszczenia. Jeśli chodzi o wygląd wąskiej szafki na buty, warto wybrać model, który mimo przyszłego remontu, czy zmiany wystroju nadal świetnie wpasuje się w pomieszczenie.

Gdzie kupić wąską szafkę na buty?

Sklep internetowy czy sklep stacjonarny? Co będzie lepszym wyborem? W przypadku sklepu stacjonarnego trzeba się liczyć z nieco wyższymi cenami oraz często płatną dostawą. Dodatkowo niektóre modele wąskich szafek na buty na wystawie są jedynymi, nieprzeznaczonymi do sprzedaży.

Wybierając sklep internetowy, możesz uniknąć tego typu rozczarowania. Zapoznaj się z ofertą gornapolka.com gdzie czeka na Ciebie szeroki asortyment oraz darmowa dostawa.