płyn do mycia naczyń

Jak wybrać płyn do mycia naczyń?

Zapewne nie raz chodziło ci po głowie pytanie, co jest tak naprawdę ważne przy wyborze płynu do mycia naczyń? Kolorowe butelki na półkach sklepowych kuszą oczy grafikami i pustymi obietnicami na etykietach. Tutaj dowiesz się jak wybrać płyn do mycia naczyń, który spełni twoje wszystkie oczekiwania.

Po pierwsze, bezpieczeństwo.

Jeżeli twój płyn do mycia naczyń podczas kontaktu ze skórą wywołuje nieprzyjemne efekty, takie jak swędzenie, pieczenie, lub łuszczenie się naskórka powinno się jak najszybciej zaprzestać jego używania. Takie objawy oznaczają zazwyczaj uczulenie na jeden ze składników, lub zbyt wysoki odczyn pH płynu. Tego problemu nie uświadczymy stosując preparatu takie jak Clever, Septon II, lub Dr. Prakti. Jeśli jesteś alergikiem, warto zajrzeć na tylną etykietę płynu do mycia naczyń podczas zakupu, aby upewnić się, że niepożądany składnik w nim nie występuje. W praktyce sprowadza się to niestety często do metody prób i błędów.

Po drugie, skuteczność.

płyn do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń, jak sama nazwa wskazuje, musi zmywać naczynia. Zapewne każdy ma doświadczenia z preparatami, które podczas użytku sprawiały wrażenie, jakby były rozwodnione, a jedyne co powodowały to spora ilość piany. Dobry płyn do mycia naczyń, np. środek marki Spyro, bądź Signym, musi mieć bardzo dobrą zdolność do emulgowania tłuszczów – to bezpośrednio wpływa na ilość płynu potrzebną na zmycie konkretnej ilości naczyń. Gdzie kupić sprawdzony produkt? W sklepach stacjonarnych lub internetowych z chemią gospodarczą, takich jak Clovin.

Po trzecie, cena.

Za ceną stoi jakość? Nie zawsze tak to wygląda. Często płyny do mycia naczyń popularnych marek rzeczywiście są skuteczne, ale nie znaczy to od razu, że warte swojej ceny. Tutaj znowu Warto zajrzeć do składu płynów. Kiedy uda ci się znaleźć płyn który, pod względem skuteczności jest bardzo dobry, poszukaj tańszych płynów o bardzo zbliżonym składzie. Takie działanie powinno ostatecznie dać odpowiedź na pytanie, jaki płyn do mycia naczyń warto kupić.