Jak wybrać narożnik?

Narożnik to wyjątkowy element umeblowania, który cieszy się rosnącą popularnością. Jest to rezultat zarówno jego wyjątkowej estetyki, jak i praktyczności. Należy jednak pamiętać, że nie każdy model spełni wszystkie oczekiwania. Z tego prostego względu przed zakupem należy się dobrze przygotować, dzięki czemu nie zostanie podjęta żadna błędna decyzja. O czym zawsze należy pamiętać?

Określ potrzeby

Tak samo, jak w przypadku zakupu każdego innego elementu umeblowania w pierwszej kolejności należy określić swoje potrzeby. Jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na odnalezienie wymarzonego narożnika. Należy uwzględnić m.in.:

  • ile osób będzie korzystać z narożnika,
  • kto będzie go wykorzystywał (dorośli, dzieci),
  • czy narożnik będzie wykorzystywany do spania,
  • wielkość salonu, w którym będzie narożnik.

Dopiero odpowiadając sobie na podstawowe pytania, związane z użytkowaniem narożnika można prawidłowo określić własne potrzeby i wybrać idealny mebel. Przykładowo zbędnym jest kupować narożnik z funkcją spania i pojemnikiem na pościel, jeżeli mebel nie będzie wykorzystywany do snu. Jakie możliwości dają producenci?

Podstawowe rodzaje narożników

Gdy potrzeby są już określone można zapoznać się z podstawowymi rodzajami narożników, oferowanych przez producentów. W sprzedaży odnaleźć można narożniki:

  • jednoczęściowe tj. L-kształtne,
  • dwuczęściowe tj. U-kształtne,
  • modułowe.

Meble L-kształtne mogą to być narożniki z funkcją spania i pojemnikiem na pościel, aczkolwiek ze względu na swoje niewielkie rozmiary często nie oferują tego udogodnienia. Meble jednoczęściowe sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku małych salonów. Dlatego osoby, które chcą wykorzystywać narożnik do snu powinny zwracać uwagę, czy model oznaczony jest jako narożnik z funkcją spania 2 pojemniki na pościel w takiej sytuacji są jak najbardziej możliwe. W przypadku modeli dwuczęściowych mamy do czynienia z dwoma niezależnymi od siebie szezlongami. Z kolei modele modułowe składają się z wielu niezależnych od siebie części.

Więcej na: BirdMeble