Jak wybrać najlepszą listwę do blatu

Jak wybrać najlepszą listwę do blatu?

Nie każdy może sobie pozwolić na drogie blaty. Na szczęście istnieją pewne niedrogie sposoby, aby nadać wygląd luksusu w swoim domu. Jednym z najlepszych sposobów jest zastosowanie listwy przyblatowej. Listwy do blatu pomagają nadać szafkom kuchennym i łazienkowym wykończony wygląd, ukrywając ich niedokończone krawędzie i przynosząc więcej uwagi do centralnego punktu pomieszczenia – Ciebie! Wykorzystując wykończenie blatu, możesz przekształcić zwykłą kuchnię lub łazienkę w taką, która wygląda jak należąca do wysokiej klasy rezydencji za znacznie mniej niż wydawanie pieniędzy na nowe szafki lub armaturę. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednie listwy do blatu, czytaj dalej!

Wiedz czego szukasz

Jak każde inne pomieszczenie w Twoim domu, Twoja kuchnia lub łazienka wymaga odpowiedniego wykończenia blatu, aby wyglądała jak najlepiej. Jednak zanim pójdziesz na zakupy, musisz wiedzieć, czego dokładnie chcesz od wykończenia. Jest kilka rzeczy do rozważenia.

Listwa do blatu – wykończenie, które wybierzesz powinno uzupełniać resztę kuchni i łazienki. Jeśli masz białą kuchnię, możesz rozważyć wykończenie na wysoki połysk, aby uniknąć wyglądania tandetnie i nie na miejscu. Jeśli masz ciemną, drewnianą kuchnię, matowe listwy będą wyglądać lepiej.

listwa do blatu z oferty Belmeb

Materiał – materiał, który wybierzesz powinien również uzupełniać resztę pomieszczenia, a jednocześnie podobać się Tobie jako osobie. Na przykład, jeśli Twoja kuchnia jest czerwona i żółta, możesz rozważyć wykończenia wykonane z zieleni. Podobnie, ciemne wykończenie orzecha włoskiego może nie sprawdzić się w jasnej przestrzeni.

Projekt – Projekt wykończenia powinien również uzupełniać resztę kuchni lub łazienki. Nie chcesz używać wzoru, który wygląda nie na miejscu lub sprawia, że przestrzeń wygląda dziecinnie.

Weź wymiar pod listwę do blatu

Zanim udasz się do sklepu w poszukiwaniu listew wykończeniowych, upewnij się, że zmierzyłeś swoją dostępną przestrzeń. Nie musisz mieć wszystkiego w głowie, ale przybliżone oszacowanie dostępnego metrażu jest lepsze niż pójście do sklepu i odkrycie, że popełniłeś straszny błąd. Zaufaj nam, nie chcesz, aby tak się stało!

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar ma Twoja kuchnia lub łazienka, możesz zmierzyć dostępną przestrzeń za pomocą linijki lub taśmy mierniczej. To pomoże Ci określić rozmiar blatu i jaki rodzaj listwy do blatu możesz zmieścić w przestrzeni.