Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Urządzenie niewielkiego mieszkania to spore wyzwanie. Musimy optymalnie wykorzystać cała dostępną przestrzeń. Jak się do tego zabrać? Oto garść praktycznych wskazówek.

Sztuka odpowiedniego wyboru!

Jeżeli dysponujemy bardzo mała przestrzenią to warto rozważyć zakup mebli, które będą spełniać podwójną funkcję. Doskonale sprawdzi się rozkładana kanapa, która w nocy zmiana się w łóżko, na którym bez problemu mogą wyspać się dwie dorosłe osoby. Kolejny bardzo funkcjonalny mebel to meblościanka. W ostatnich latach meblościanki na powrót cieszą się ogromną popularnością. Meblościanki są niezwykle pojemne, a przy tym dodatkowo mogą stać się ścianką działową. Za pomocą właśnie meblościanki możemy wydzielić przestrzeń. Na przykład odgrodzić domowe biuro od reszty mieszkania.

Jak optycznie powiększyć niewielkie mieszkanie?

Wbrew pozorem jest to prostsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze postawmy na jasne kolory ścian. Będą one odbijać światło i sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać na większe niż w rzeczywistości. Możemy też powiesić duże lustro. Zadbajmy też aby małe mieszkanie było odpowiednio doświetlone. Jeżeli jeden żyrandol nie wystarcza, to postawy na dodatkowe źródła światła. Mogą to być na przykład lampy biurkowe czy kinkiety. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Ograniczmy też ilość bibelotów. Nadmiar ozdób sprawia, że niewielkie pomieszczenie będzie wyglądało na zagracone. Ale czy to oznacza, że musimy rezygnować z ciekawego designu? Oczywiście, że nie. Wybierajmy przedmioty praktyczne, które jednocześnie wspaniale się prezentują – https://www.elampy.pl/141-biurkowe. Nawet zwykła lampka na biurko może być prawdziwym dziełem sztuki. Lampka biurkowa z powodzeniem może nam zastąpić także klasyczną lampkę nocną nocna.

Gdzie szukać ciekawych inspiracji, gdy urządzamy mieszkanie?

Na pewno w Internecie. Oczywiście nie musimy ich dokładnie kopiować. Potraktujmy je jako wskazówki do wykorzystania.