Jak urządzić idealny przedpokój przy pomocy światła?

Przedpokój jest miejscem, w naszym domu, które widzą wszystkie odwiedzające nas osoby. Jest to w dużej mierze przestrzeń użytkowa, co nie znaczy, że nie powinna być ciekawie zaprojektowana. Jak zaaranżować oświetlenie w korytarzu, by był elegancki i jednocześnie funkcjonalny?

Oświetlenie górne

Przedpokoje w naszych mieszkaniach często są długie i wąskie. Nie jest to łatwa przestrzeń do aranżacji. Warto jednak wykorzystać oświetlenie, by stworzyć przedpokój elegancki i przyjemny, a światłem zmienić niekorzystne proporcje.

Wybierając argon oświetlenie na przedpokój należy zwrócić uwagę, by lampa oświetliła wszystkie jego zakamarki. Argon lampy o 3 czy 5 ramionach są długie i dzięki temu światło ma szanse dotrzeć do każdej części korytarza.

Wybierając argon lampę warto również zwrócić uwagę, by do mieszkań wysokich wybierać lampy, które są długie. Lampy do mieszkań niższych powinny znajdować się blisko sufitu. Dzięki temu korytarz będzie wydawał się większy i bardziej przestronny.

Element dekoracyjny

Przedpokój wymaga również światła bocznego, które dobrze oświetli lustro oraz pomoże stworzyć elegancką przestrzeń.

Argon lampy boczne umieszczone symetrycznie po obu stronach lustra pozwolą na dobre oświetlenie tafli lustra. Lustro jest niezbędne w przedpokoju, byśmy mogli po raz ostatni przed wyjściem sprawdzić swój wygląd. Warto wybierać argon lampy, których abażur można dowolnie ustawiać, tak by światło nie rzucało cieni na lustro.

Kolejnym pomysłem na stworzenie ciekawego światła w przedpokoju jest wykorzystanie lamp stołowych – zobacz https://www.elampy.pl/279-argon. Argon lampa stołowa ustawiona na komodzie pod lustrem to nie tylko elegancka dekoracja, która sprawi, że przedpokój będzie ciekawszy i bardziej interesujący. Dzięki lampie na komodzie zyskujemy kolejne źródło światła, które ułatwi poruszanie się po długim korytarzu. Argon lampa wyposażona w żarówkę o małej mocy może palić się cały wieczór.