Jak udekorować salon? – stylowe obrazy

Stylowe dodatki i dekoracje niejednej osobie spędzają sen z powiek, gdyż ich dobór wcale nie jest taki prosty, jak może się wydawać. Wybór dekoracji ściennych jest szczególnie ważny, ponieważ to one tak naprawdę decydują, jak ostatecznie będzie prezentować się aranżacja pomieszczenia. Jak wybrać obrazy do domu, aby wnętrze wyglądało elegancko, a jednocześnie nabrało niebanalnego, ciekawego charakteru?

Obrazy do pokoju dziennego, ale jakie?

Wybór obrazów do domu nie jest zadaniem łatwym, trzeba poświęcić na to sporo czasu i zaangażowania. W końcu dekoracje ścienne muszą pasować do wybranej aranżacji salonu. Każdy dodatek powinien posiadać ze sobą elementy wspólne, tak więc dobór dekoracji ściennych, na pewno nie może być dziełem przypadku. 

Możliwości jest wiele, miłośnicy sztuki bez wątpienia będą chcieli umieścić w swoim salonie działa wybitnych, ulubionych artystów. Innym będzie zależało wyłącznie na estetycznym wyglądzie pomieszczenia, bez względu na to, czy wybrane obrazy na płótnie będą pochodziły od wybitnego, znanego malarza czy od początkującego artysty, który dopiero stawia pierwsze kroki. Najważniejsze jest to, żeby wybrane obrazy były ładne.

Bardzo dobrze sprawdzą się tryptyki, czyli trzy-częściowe obrazy tworzące jeden, ciekawych wzór. 

Modne są obrazy abstrakcyjne, botaniczne, można pokusić się także o zawieszenie na ścianach ciekawych grafik, które również będą prezentowały się stylowo.

Gdy nie mamy dobrego zmysłu estetycznego, dobrze będzie postawić na klasykę, dzięki temu ryzyko błędu będzie niewielkie.

Gdzie szukać obrazów do salonu?

W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem będzie szukanie wymarzonych obrazów w sieci w takich miejscach: https://witek.pl/artykuly-dekoracyjne/obrazy/. Aukcje internetowe, profile w mediach społecznościowych są pełne obrazów, które można kupić i to za niewielkie pieniądze. 

Oczywiście są artyści, którzy cenią się bardziej lub mniej, niemniej jednak należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, co tak naprawdę nam się podoba, a nie to, co w danej chwili jest modne. Moda przemija bardzo szybko, trendy się zmieniają, warto więc wybrać obrazy, które będą wyglądać efektownie i ciekawie, mimo upływającego czasu.

Jak dobierać do siebie obrazy?

Najprostszym rozwiązaniem jest zakup tryptyków, w tym wypadku nie trzeba zastanawiać się nad doborem poszczególnych dekoracji. Jeżeli nie idziemy na łatwiznę, wówczas trzeba widzieć, że obrazy lubią odpowiednie towarzystwo. Nie można wieszać obok siebie zbyt wiele obrazów, nie mogą ich przysłaniać również meble. 

Oczywiście w doborze dekoracji ściennych należy zachować umiar, dzięki temu wnętrze będzie spójne, nie będzie przeładowane. Posługiwanie się zasadą mniej znaczy więcej, jest w tutaj uzasadnione. Przeładowanie ścian dekoracjami, może przynieść efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego, warto na to uważać. 

Duże znaczenie będzie miał także kolor obrazów oraz ich wysokość. Grafiki w żywych kolorach są w stanie ożywić nudne wnętrze, bardziej stonowane barwy dodadzą pomieszczeniu spokoju i sprawią, że wnętrze będzie bardziej harmonijne.