Jak stworzyć łazienkę w skandynawskim stylu?

Styl skandynawski już od wielu lat jest bardzo popularny w naszych mieszkaniach. Świetnie sprawdza się nie tylko w salonach czy sypialniach, ale również w łazienkach. Jak zaaranżować skandynawską łazienkę?

Białe meble – uniwersalne wyposażenie

Styl skandynawski kocha jasne kolory, dużą ilość światła oraz naturalne materiały. Jasne kolory, które wykorzystamy wybierając kafelki na ścianę czy podłogę pomogą rozświetlić i rozjaśnić pomieszczenie.

Biały jest kolorem, który świetnie sprawdza się w niewielkich łazienkach. Białe kafelki w połączeniu z białymi frontami szafek będą wyglądały elegancko i czysto. Stosując błyszczące fronty można dodatkowo wpłynąć na optyczne powiększenie przestrzeni.

Chcąc ocieplić wizerunek łazienki można zastosować kafelki drewnopodobne lub pokusić się o fronty szafek w kolorze jasnego drewna. Taka łazienka będzie gustowna, elegancka i bardzo przyjemna.

Dodatki kropka nad „i”

Salon łazienek to idealne miejsce na poszukiwanie dodatków, które pomogą stworzyć łazienkę w skandynawskim stylu.

Wyposażenie łazienek, takie jak mydelniczka, uchwyt na ręczniki czy kubek na szczoteczki do zębów z drewna będzie wyglądał niezwykle elegancko i idealnie wpisze się w skandynawskie umiłowanie naturalnych materiałów.

Kolejnym elementem, który jest bardzo ważny jest lustro z oświetleniem. Salon łazienek jest miejscem, w którym znajdziemy lustro w delikatnej ramie. Warto pamiętać, że skandynawska stylistyka jest bardzo oszczędna. Nie ma w niej zbędnych elementów dekoracyjnych czy bogato zdobionych ram.

Na białej ścianie elementem kontrastowym będzie czarna rama lustra. W mniejszej łazience warto postawić na białą ramę, która będzie komponowała się ze ścianą.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest oświetlenie. Proste lampy przypominające żarówki czy czarne, surowe klosze wpiszą się w klimat wnętrza.