Jak rozpoznać skandynawskie krzesła?

Różnorodność stylów, jakie są dostępne na rynku meblarskim jest ogromna. Czasem trudno się w tym odnaleźć i zaaranżować pomieszczenie w zgodzie z konkretnym stylem. Jak wyglądają krzesła skandynawskie? 

Prosta forma 

Meble skandynawskie nie są meblami, które charakteryzuje duża ilość elementów dekoracyjnych. Krzesła skandynawskie maja prosta formę. Skandynawowie cenią sobie minimalizm oraz niewielką ilość ozdób i elementów dekoracyjnych. 

Klasyczne krzesło skandynawskie jak prezentowane tu – https://witek.pl/meble/typy-mebli/krzesla/krzesla-skandynawskie/ ma najczęściej drewniana konstrukcję, która płynnie przechodzi w siedzisko połączone z oparciem. Jest to charakterystyczna cecha, która sprawia, że krzesło skandynawskie wygląda tak jakby było wycięte z jednej formy. 

Tapicera,która najczęściej jest w jednym kolorze jeszcze pogłębia uczucie całości, które towarzyszy oglądaniu krzesła. Wrażenie to jest spotęgowanie dzięki użyciu tapicerki jednokolorowej na oparcie jak i siedzisko. Dzięki temu krzesło skandynawskie jest jedną, spójną całością. 

Jasne kolory

Skandynawowie cenią sobie jasne kolory. Biel, szarość czy pastele dominują w kolorystyce północy. Jest to spowodowane najprawdopodobniej mała ilością światła, która dociera na północ. 

Jasne kolory w połączeniu z naturalnym drewnem sprawiają, że połączenia te wydaja się bardzo subtelne i delikatne. Krzesło skandynawskie wydaje się być niewielkie i skromne. Również sprawia wrażenie delikatnej konstrukcji, co jest bardzo mylne, gdyż krzesła skandynawskie są trwałe i solidne. 

Nogi krzeseł bardzo często wykonane są z naturalnego drewna i taki kolor zostaje na nogach. Siedzisko malowane jest na pastelowy kolor. Dwukolorowe krzesła wyglądają bardzo elegancko. Delikatne kolory pasują do wielu wnętrz, które ożywiają i wprowadzają do nich jasne, radosne barwy. 

Bardzo często wykorzystujemy meble skandynawskie, by swobodnie aranżować nasze mieszkania oparte na założeniach stylu skandynawskiego, ale po dużych modyfikacjach, które pomagają przystosować mieszkania do naszych, polskich wymagań. 

Funkcjonalne podejście

Krzesła skandynawskie zachwycają swoją prostotą, a jednocześnie wygodą, z której krzesła są znane.

Krzesła są stabilne i jednocześnie delikatne, co bardzo dobrze prezentuje se w mieszkaniach, które nie są duże, a każdy kawałek przestrzeni ma ogromne znaczenie.  Drewniane krzesła przeważnie są bardzo ciężkie i toporne. Krzesła wyglądają delikatnie i subtelnie.  

Delikatna linia krzeseł, która jest całością sprawia, że są to krzesła bardzo wygodne. Wyprofilowane siedziska oraz oparcia pozwalają na wygodny odpoczynek. Bardzo często krzesła, które wykonane są z plastiku mają dodatkowe poduszki, na których można wygodnie siedzieć. 

Styl skandynawski jest elegancki, prosty i praktyczny. Widać to nie tylko na krzesłach, które sprawdzają się w wielu mieszkaniach, ale również oglądając inne meble, które spotykamy w  mieszkaniach skandynawskich, nowoczesnych czy industrialnych. Jeżeli, ktoś pragnie mieć mieszkanie urządzone z przepychem oraz dużą ilością ozdób to prosty i minimalistyczny styl skandynawski nie jest dla niego.