świetlówki liniowe dulux

Jak działają świetlówki liniowe? Gdzie są używane?

Świetlówki liniowe są rodzajem lamp fluorescencyjnych. Zakup świetlówek liniowych może wydawać się prosty, ale wybór właściwego oświetlenia to o wiele więcej, niż można sobie wyobrazić. Jak tego dokonać?

Jak działają świetlówki liniowe?

świetlówki linioweEmitują one światło poprzez wyładowania jarzeniowe zachodzące wewnątrz rurki. Pod wpływem tego dochodzi do wytworzenia promieniowania ultrafioletowego UV. Rura jest zamknięta w szkle i jest wypełniona mieszaniną par rtęci, gazów obojętnych i niewielkiej ilości luminoforu odpowiadającego za emisję światła białego.

Kiedy lampa jest zasilana energią elektryczną, rtęć paruje, gazy obojętne rozszerzają się, a powłoka luminoforu zostaje wzbudzona przez odparowaną rtęć i emituje światło widzialne. Gazami obojętnymi, które wypełniają tubę są argon i neon. Argon i neon są bezbarwne i bezwonne;
Kiedy para rtęci jest pochłaniana przez powłokę luminoforową, rura zaczyna świecić.

Gdzie są wykorzystywane świetlówki liniowe?

Świetlówki liniowe są powszechnie stosowane w biurach, szpitalach, szkołach i sklepach detalicznych, ale ważne jest, aby kupować je w oparciu o kilka kluczowych kryteriów. Najważniejszym z nich są zamieszczone poniżej.

Moc (lub napięcie) to ilość energii, jaką posiada lampa. Im wyższa, tym jest jaśniejsza, ale tym wyższy rachunek.
Barwa wyrażana jako temperatura Kelvina (K). Wskazuje, jak ciepłe lub chłodne jest światło. Im wyższa temperatura Kelvina, tym cieplejsze światło. Szukaj K około 3300-4000, a będzie najbardziej zbliżony do naturalnego światła słonecznego.
Współczynnik oddawania barw (CRI) mierzy, jak dokładnie źródło światła oddaje kolory.
Dobry i sprawdzony sklep również powinniśmy mieć na względzie, tym bardziej, jeśli nie chcemy marnować czasu na jazdę i poszukiwania w wielkim sklepie, marnując przy tym cały dzień. W Hurtownia Światła kupimy przez internet świetlówki liniowe z pewnością, że nie zniszczą się w transporcie i po okazyjnych cenach, co sprawia, że sklep jest godny polecenia i warty korzystania.