zegary

Jak dopasować zegar do wystroju salonu?

To czy dany zegar będzie pasował do aranżacji salonu, zależy w głównej mierze od jego koloru i formy. Lecz oprócz poprawności estetycznej ważny jest również gust wybierającego. Na ten zegar będzie się patrzyło przez długi, długi czas, praktycznie o każdej porze dnia i nocy, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego modelu. Na wybór zegara będzie mieć wpływ również jego wielkość i sposób ukazywania godzin.

Zegar do salonu – rozbudowany czy minimalistyczny?

Rozbudowane, nowoczesne modele zegarów naściennych czytelnie pokazują nie tylko godziny, ale i minuty. Posiadają trzy rodzaje wskazówek, w tym jedną sekundową. Z kolei zegar minimalistyczny ukazuje godzinę i minutę, lecz nie posiada sekundnika. Przedstawione na gładkiej tarczy godziny ograniczają się przeważnie do trzech liczb: 3, 6, 9, 12. Jeszcze bardziej minimalistycznym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z tarczy oraz indeksów godzinowych i pozostawienie jedynie wskazówek. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej kolistej tarczy jest zastąpienie jej prostokątem lub kwadratem.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zegara do stylu wnętrza?

zegaryPrzed wybraniem tego jedynego, najwłaściwszego zegara, najlepiej najpierw określić swoje potrzeby, i zastanowić się jakie funkcje będą potrzebne. Każdy styl wnętrza ma swoje charakterystyczne cechy, na które składają się:

  • kolor
  • materiały
  • forma i kształt mebli
  • dodatki dekoracyjne
  • ogólny charakter wnętrza

Czasem warto przejrzeć artykuły dotyczące poszczególnych stylów aranżacji. Sklepy z wyposażeniem wnętrz posiadają swoje blogi, gdzie ukazują się cyklicznie artykuły, w których architekci wnętrz doradzają, jak urządzać dom. Dobrym wyborem jest ta oferta https://www.sfmeble.pl/c/zegary-akcesoria-salon sklepu SFMeble ze względu na duży wybór. Powinny tam znaleźć się zdjęcia przykładowych aranżacji i propozycje produktów. Może to się okazać dużą pomocą w kwestii wyboru odpowiedniego zegara, który będzie pasował do stylu wnętrza salonu. Zegar pasujący do aranżacji to jedna z najważniejszych kwestii – przed wyborem najlepiej dobrze się zastanowić nad jego zakupem.