Jak dobrać doniczki na balkon do różnych stylów aranżacji wnętrz

Jak dobrać doniczki na balkon do różnych stylów aranżacji wnętrz?

Cała oprawa domowej roślinności to złożony temat. Planując zakup doniczek, klient często nie może się zdecydować, które nabyć. Jakie doniczki na balkon pasują do stylu jego wnętrz? Czym jest styl industrialny, a czym eklektyczny? Poniżej każdy przyszły właściciel doniczek znajdzie odpowiedź na pytanie, jakie produkty dobrać do swojego balkonu.

Style dekoratorskie

Obecnie najbardziej popularne sposoby na upiększenie pomieszczeń to style:

– nowoczesny,

– klasyczny,

– industrialny,

– eklektyczny.

Konwencji w aranżacji wnętrz jest o wiele więcej, choć wszystkie w pewnym zakresie nawiązują do powyższych. Podczas gdy nowoczesność można zdefiniować jako sposób dekorowania w sposób prosty i funkcjonalny przy zachowaniu oszczędności w formie, styl klasyczny będzie skupiał się na detalach i ponadczasowych elementach przy zachowaniu stonowanej kolorystyki. Styl industrialny, zwany także loftowym, nawiązuje do wyglądu fabryki, wykorzystując odsłonięte cegły, drewno w połączeniu z metalem oraz widoczne elementy konstrukcyjne budynku. Ostatnim sposobem na udekorowanie pomieszczenia jest pomieszanie wszelkich wzorów i form, czyli styl eklektyczny, który wykorzystuje jeden motyw przewodni łączący wszystko w jedną całość. Jak zatem dobrać doniczki na balkon do tych stylów?

doniczki na balkon

Doniczki na balkon

Jak więc dobrać doniczki na balkon do stylu tej oazy zieleni? Do nowoczesnych przestrzeni poleca się minimalizm, czyli na przykład Osłonę donicy Odis. Sprawdzą tu się kolory monochromatyczne takie jak Biały Platinum Egger, Popiel Swiss Krono czy Szary Diamentowy Egger. Jeśli balkon charakteryzuje się elementami w drewnie, ta wersja wykończenia również może pojawić się na donicy. Klasyczny styl będzie cieszył oko w parze z osłoną donicy ODIS na nogach stalowych w ciepłych barwach. Antyczna Róża Egger, Burgund Egger czy wykończenie drewniane perfekcyjnie wkomponują się w taki balkon. Jeśli chodzi o styl industrialny, poleca się zastosować podobne tonacje, co w nowoczesnej wersji, a eklektyczna przestrzeń może być uzupełniona dowolnymi doniczkami na balkon. Pamiętać należy jedynie o zachowaniu jednego wspólnego elementu, takiego jak materiał czy kolor.

Kontrast lub uzupełnienie

Jako ostatnia porada, specjaliści w branży dekoratorskiej stosują zasadę kontrastu – doniczki na balkon odbiegają kolorystycznie od reszty lub wręcz przeciwnie. Wtedy osłony na rośliny zachowują podobną barwę co reszta przestrzeni.

Gdy już dobierze się doniczki na balkon, nie należy zapomnieć o innych przydatnych elementach. Aby w danej przestrzeni było ciekawiej, poleca się powieszenie luster, plakatów i półek, na których znajdą się rośliny.