Jacuzzi ogrodowe – letnie czy całoroczne?

Jacuzzi ogrodowe cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Jeszcze kilkanaście lat temu wanny z hydromasażem kojarzyły się głownie z USA. Aktualnie jest to inwestycja, na którą mogą pozwolić sobie nawet przeciętnie zarabiające osoby. Wielkim plusem jest fakt, że na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. W pierwszej kolejności należy zdecydować, czy lepiej sprawdzi się jacuzzi ogrodowe letnie czy całoroczne.

Jacuzzi ogrodowe na lato

Jacuzzi ogrodowe (zobacz) używane wyłącznie w lecie nie posiada zwykle zaawansowanej izolacji termicznej. Z tego względu nie będzie ono dobrym pomysłem, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby kompleksowo zabezpieczyć wannę na okres zimowy. Należy przykryć je dobrze dopasowaną pokrywą, która będzie chronić przed czynnikami atmosferycznymi, a także innymi zanieczyszczeniami.

Warto podkreślić, że nie ma większych przeciwwskazań, aby korzystać z jacuzzi sezonowego również zimą. Zasada działania wszystkich tego typu wanien jest podobna. Z tego względu większość dostępnych modelu może być wykorzystywana niezależenie od pogody panującej na zewnątrz.

Jacuzzi ogrodowe całoroczne

Jacuzzi ogrodowe całoroczne posiada zwykle podwyższone parametry technologiczne. Dotyczy to przede wszystkim izolacji termicznej, która jest lepsza, niż w modelach standardowych. Dzięki temu nawet, gdy na ziemi leży śnieg można poddać się masażowi w gorącej wodzie. Dobrze jest, aby wanna znajdowała się maksymalnie 10 m od wejście do domu. Droga, którą musi pokonać użytkownik nie może być zbyt długa, gdyż nie będzie to pozytywnie oddziaływać na zdrowie.

Dobrej jakości jacuzzi całoroczne zwykle są skonstruowane w taki sposób, aby nie pobierać skrajnie wysokiej ilości energii. Warto mieć świadomość, że ogrzanie wody zimą jest o wiele trudniejszej, a więc może generować wyższe koszty. Właśnie dlatego osoby, które mają zamiar korzystać z jacuzzi przez cały rok już na starcie powinny pomyśleć o modelu całorocznym, gdyż jego eksploatacja będzie tańsza.