sofa-narozna-z-funkcja-spania

Idealny narożnik dla Twojego dziecka

Odpowiednie wyposażenie pokoju dziecięcego to zadanie, przed którym stoją wszyscy rodzice. Często niewielka przestrzeń zmusza do zastosowania najpraktyczniejszy rozwiązań. Z pewnością jednym z nich jest narożnik dla dziecka. Odpowiednio dobrany w ciągu dnia może być wykorzystywany jako wygodna kanapa, a w nocy posłużyć jako komfortowe łóżko. W związku z tym należy się zastanowić, jaki narożnik dziecięcy będzie najlepszym rozwiązaniem. Odpowiadamy!

Materiał wykonania

sofa-narozna-z-funkcja-spania

Chociaż w większości przypadków nie jest to główny czynnik, od którego należy zacząć rozważania nad zakupem, to w przypadku dzieci w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad materiałem obicia. Narożniki rozkładane dla dzieci mogą być wykonane zarówno z tkaniny, jak i ze skóry ekologicznej. Zarówno pierwsze, jak i drugie ma zalety i wady, które należy uwzględnić przed zakupem narożnika. Tkanina na tle innych obić wyróżnia się wytrzymałością.

Główną zaletą skóry ekologicznej jest łatwość utrzymania jej w czystości. Bez wątpienia jest to szczególnie istotne w przypadku pokoju dziecięcego. Niezależnie od rodzaju cieczy lub jedzenia, które znajdziesz na obiciu nie należy obawiać się żadnych plam. Z drugiej strony należy uwzględnić stosunkowo niską wytrzymałości tego rodzaju materiału. Z pewnością wystawia to rodziców przed trudnym wyborem pomiędzy czystością w pokoju a wytrzymałością mebla.

Pojemnik na pościel

Oczywiście narożnik rozkładany dla dziecka powinien również posiadać pojemnik na pościel. Tylko w takiej sytuacji można liczyć na komfortowe korzystanie z nowego elementu umeblowania. Przed kupnem warto również zastanowić się nad rozmiarem. Koniec końców narożnik, który pasuje do wzrostu dziecka w tym momencie, w niedalekiej przyszłości może okazać się zbyt mały. Oprócz materiał wykonania, schowka na pościel i rozmiaru warto również uwzględnić takie kwestie jak:

  • kształt narożnika,
  • stronę, po której znajduje się szezlong,
  • głębokość i wysokość siedziska,
  • wysokość oparcia narożnika do spania.