Idealnie zaplanowane oświetlenie w mieszkaniu

Punkty świetlne w mieszkaniu mają być nie tylko praktyczne i równomiernie oświetlać każde pomieszczenie, ale też wyglądać ładnie. W końcu lampy i inne źródła światła to też elementy dekoracyjne. Dlatego trzeba je rozmieścić tak, aby mieć nie tylko oświetlony każdy kąt, ale i wystylizowane wnętrze.

Jakie oświetlenie wybrać?

Obecnie bardzo popularne jest oświetlenie LED. Przede wszystkim dlatego, że można je stosować uniwersalnie w każdym pomieszczeniu, a do tego jest energooszczędne. Ale licząc na niższe rachunki warto wiedzieć, że samo oświetlenie LED będzie droższe niż tradycyjne żarówki, ale już po miesiącu można będzie zauważyć efekty w poborze mocy. Jednak warunkiem jest zamontowanie takiego oświetlenia w pomieszczeniach, gdzie światło pali się przez co najmniej 4 godziny. Wtedy uzyskamy energooszczędność.

Gdzie można zamontować LEDy?

Tak naprawdę oświetlenie LED można zastosować w każdym pomieszczeniu. Przykładowo taśmy LED można zamontować na suficie, aby go w całości oświetlić. Takie taśmy stosuje się też jako akcent świetlny do półek, czy oświetlenia wnęk. A nawet można je zamontować pod szafkami wiszącymi w kuchni, aby oświetlały blat roboczy czy zlewozmywak.

Natomiast LEDy dostępne są też w formie żarówek. A to oznacza, że można ich używać jak typowego punktu świetlnego, czyli wkręcić do lampek, żyrandoli, lamp stojących, na biurko czy po prostu do żyrandola zamiast poprzednich standardowych żarówek.