łazienka marzeń w bloku

Gres na podłogę w łazience – czy warto?

Gres to dość popularne rozwiązanie na podłogę. Do wyboru są dwa rozwiązania, można zdecydować się na gres szkliwiony albo polerowany. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? O tym poniżej.

Czym jest gres polerowany?

Gres polerowany jest uważany za najbardziej elegancki materiał na podłogę. Takie płytki zostają wypolerowane po wypaleniu, prezentują się naprawdę efektownie, jednak nie są pozbawione wad. Przez polerowanie są dużo mniej odporne na zaplamienia, poza tym są dość śliskie, co może stanowić niebezpieczeństwo, szczególnie jak podłoga jest mokra. Niestety jest to materiał także podatny na zarysowania. Choć taka podłoga wygląda naprawdę elegancko, to w przypadku pomieszczenia, po którym chodzi się w obuwiu kompletnie się nie sprawdzi. Gres polerowany może sprawdzić się w łazience, przy czym trzeba go wcześniej dobrze zaimpregnować.

A może gres szkliwiony?

Gres szkliwiony ma większą porowatość, na jego powierzchnię jest nanoszona warstwa szkliwa i barwników, dzięki temu prezentuje się efektowniej. Z czasem wierzchnia warstwa może zacząć się wycierać, dlatego poleca się układać taką podłogę w pomieszczeniach o umiarkowanym ruchu. Decydując się na płytki z gresu szkliwionego można mieć pewność, że nie ulegną uszkodzeniu, są bardzo wytrzymałe, charakteryzują się też niską nasiąkliwością. 

Od jakiego producenta? – Aparici

Na pewno nie warto decydować się na zakup gresu najtańszego, nie ma sensu kierować się wyłącznie ceną. W wypadku materiałów tego typu niestety cena idzie w parze z jakością. Jest to spora inwestycja, jednak warto wydać więcej pieniędzy i nie martwić się, że za kilka lat podłoga będzie do wymiany. Najlepiej koncentrować się na ofertach renomowanych producentów typu Aparici, którzy oferują materiały bardzo dobre jakościowo i udzielają stosownej gwarancji. 

Podłoga w łazience musi być solidna, odporna na wilgoć, powinna posiadać odpowiednią klasę ścieralności oraz antypoślizgowość.

Więcej na stronie – https://ekspercilazienek.pl/aparici