Gdzie najlepiej sprawdzi się umywalka na cokole?

Umywalka stojaca jest bardziej powszechna w mniejszych łazienkach i najlepiej nadaje się do zagraconych pomieszczeń, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Dzięki zwartej konstrukcji nie oferuje miejsca do przechowywania. Pod umywalką lub wokół niej nie ma miejsca do przechowywania suszarki do włosów, maszynki do golenia lub szczoteczki do zębów. Niektóre zlewy stojące często mają ograniczony zakres opcji projektowych ze względu na ich wolnostojącą formę.

I odwrotnie, umywalka w łazience odpowiednio dobrana do pomieszczenia zapewni więcej użytecznej przestrzeni, ponieważ jest zwykle instalowana jako część blatu i może obejmować miejsce do przechowywania pod i wokół zlewu. To sprawia, że ​​umywalka wolnostojąca w łazience jest idealne do łazienek, które mają dużo zastosowania, szczególnie rano, kiedy wykorzystujesz to pomieszczenie, aby przygotować się do dnia. Ponadto umywalki w łazience oferują opcje, takie jak armatura montowana od góry i od dołu, a ich elastyczność oferuje wiele opcji projektowych umożliwiających dostosowanie.

Instalacja

Umywalka wolnostojąca (https://lazienka-rea.com.pl/umywalki/umywalki-wolnostojace.html) jest trudniejsza do zainstalowania, ponieważ instalacja wodociągowa jest odsłonięta i mogą być potrzebne dodatkowe wsporniki ścienne lub podłogowe. W przeciwieństwie do umywalki w łazience, w której ukryte są instalacje sanitarne, otwory w ścianie i linie wodne, umywalka na cokole zazwyczaj wymaga profesjonalnej instalacji, aby zapewnić czysty, profesjonalnie wykończony wygląd. Umywalkę można szybko upuścić do wstępnie wyciętego otworu, uszczelnić i wykończyć w krótkim czasie.

Ceny

Zlew wolnostojący jest często sprzedawany jako dwa oddzielne elementy, czyli cokół i umywalka. Należy o tym pamiętać podczas robienia zakupów i sprawdzania dostępnych opcji. Średnio umywalka na cokole przeciętnej klasy kosztuje od 400 do 700 PLN. Dodatkowo należy mieć na uwadze cenę za montaż, którą policzy sobie hydraulik.