A gdy zrobi się już ciemno…

O znaczeniu snu dla kondycji ludzkiego organizmu napisano i powiedziano już prawie wszystko. Przesypiamy około 1/3 naszego życia, co pozwala nam się regenerować i w pełni sił przystępować do wyzwań oraz realizować cele. Dlatego też niezwykle ważne jest, abyśmy zapewnili sobie jak najlepsze warunki do snu.

Błędem, które popełnia wiele osób przy meblowaniu mieszkania, jest bagatelizowanie roli łóżka. Bardzo często główną wagę przykłada się do jego designu, zapominając o tym, jaka jest jego najważniejsza funkcja. A zwracać uwagę powinno się nie tylko na wygodny materac.

Szukając oszczędności przy urządzaniu „czterech kątów”, bardzo często na cel idą pościele. Albo bierze się stare z domu rodzinnego, albo decyduje się na zakup nowych, ale zazwyczaj z niższej półki cenowej, za czym niestety najczęściej idzie jakość i materiał, z którego są wykonane.

Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie i to pod wieloma względami. Po co inwestować czas i pieniądze w piękny wystrój mieszkania, skoro każdej nocy efekt ten psuje niezbyt atrakcyjna pościel. To prawda, goście tego nie widzą, ale mieszkanie urządza się mimo wszystko przede wszystkim dla siebie.

Poza tym słabej jakości materiały są podatne na szybkie niszczenie się i dość prędko płowieją. W konsekwencji przekłada się to na jakość snu, a w konsekwencji na nasze samopoczucie podczas dnia. Czasami warto dopłacić więc kilkadziesiąt złotych, aby w pełni móc cieszyć się ładną sypialnią o każdej porze dnia.