Dobór odpowiedniej luminacji do mieszkania

Zuma line lampy to sprzęt wysokiej jakości, który znajdziemy w domach w wielu polskich miastach. Polacy postawili na nowoczesną i przyjazną dla oka aranżację świetlną, korzystając ze innowacyjnych rozwiązań stosowanych przez Zumaline. Przedsiębiorstwo postawiło na styl i modę, prezentując najnowsze produkty z serii 2019.

Światło światłu nierówne

Zadbajmy o jakość oświetlenia w pomieszczeniach. Wybierajmy lampy sprawdzonych producentów, które gwarantują spełnienie wszystkich europejskich norm. W miarę upływu czasu elementy oświetlające wnętrze domu będą ulegać zabrudzeniom i niszczeniu. Skuteczność świecenia takiej lampy będzie ulegać pogorszeniu, szczególnie wtedy, gdy zakupiliśmy oświetlenie bardzo słabej jakości. Jeśli oszczędzimy na lampach, stracimy na zdrowiu. Dobierajmy lampy także ze względu na jego barwę i moc żarówki -prawidłowy dobór kontrastu i barwy daje lepsze efekty, niż bardzo silna luminacja.

Ważny wybór lamp

Najczęściej brudzą się lampy postawione “na sztorc”. Łapią one dużo kurzu, przylepiają się do nich brudy, a nawet mogą po jakimś czasie zrobić się “tłuste” (szczególnie jeśli są umiejscowione w kuchni). Jeśli chcemy ograniczyć niszczenie się naszego oświetlenia, warto zastanowić się nad jego rodzajem przed zakupem. Lampy skierowane na dół będą bardziej odporniejsze, mniej awaryjne i nie będą podatne na zabrudzenia tak jak inne.

Preferencje to nie wszystko

Zmienne warunki oświetlenia są czymś normalnym, ponieważ stanowią podstawę naszego zegara biologicznego. W południe światło jest najmocniejsze, a wraz z upływem dnia zmniejsza się jego intensywność i robi się “cieplejsze”. W pomieszczeniach jesteśmy wystawieni na – zazwyczaj – jeden rodzaj światła jakie emituje lampa zuma line:

  • Do sypialni przyda się światło “ciepłe”
  • W miejscu, w którym spędzamy czas “za dnia” wykorzystajmy światło “zimne”.

Więcej na https://www.elampy.pl/229-zumaline