nawozy ogrodowe

Do czego służą jesienne nawozy do ogrodu?

Nawozy jesienne stają się coraz popularniejszym produktem będącym uzupełnieniem oferty wieloskładnikowych nawozów mineralnych. W ofercie wielu sklepów ogrodniczych znaleźć możemy zarówno nawozy ogrodnicze jesienne uniwersalne oraz takie, które przeznaczone są do konkretnej grupy roślin.

Do czego służą nawozy ogrodnicze?

Użycie nawozów jesienną porą zmniejsza ryzyko wystąpienia wypalenia roślin, które może powstać podczas użycia nawozu wiosną. Zimą składniki zawarte w nawozach będą mogły ulec korzystnym przemianom i odpowiednio wnikną w głąb gleby. W okresie wiosennym, kiedy rośliny zaczną swój wzrost, składniki te mogą okazać się bardzo im potrzebne, a użycie preparatu może nie być możliwe ze względu na zamarzniętą glebę. Należy jednak pamiętać, że do stosowania jesienią przeznaczone są jedynie specjalistyczne nawozy do ogrodu, które są odpowiednio dopasowane pod względem potrzeb roślin.

Co możemy zyskać, stosując nawozy jesienne do ogrodu:

  • prawidłowe przygotowanie roślin do zimy,
  • zwiększona mrozoodporność roślin,
  • lepszy wzrost wiosną, obfitsze kwitnienie oraz większe plony.

Bardzo dobre efekty mogą przynieść nawozy ogrodnicze stosowane jesienią do iglaków, dzięki którym zapobiegniemy ich przemarznięciu oraz brązowieniu w okresie zimowym. Podobną ochronę możemy zapewnić naszym trawnikom, które dodatkowo w okresie wiosennym będą lepiej wzrastać. Uniwersalne nawozy jesienne do ogrodu możemy stosować również w przypadku drzew i krzewów owocowych oraz roślin kwitnących, które pąki zawiązują właśnie w okresie jesiennym.