słupki oświetleniowe

Dlaczego warto mieć w ogrodzie słupki oświetleniowe?

Słupki oświetleniowe znajdują się w wielu nowoczesnych ogródkach. Są bardzo pożyteczne i mają szereg cech, które umożliwiają korzystanie z nich. Jakie mają zalety? Dlaczego warto z nich korzystać?

Ekonomia

Lampa ogrodowa słupek nie wymaga zasilania prądem z sieci elektrycznej. W związku z tym nawet jeśli jest zapalona przez całą noc to nie ma to negatywnego wpływu na wysokość rachunków. Możesz, więc używać ich bez obaw o stan swojego budżetu. Warto też wspomnieć, że lampki te są dość tanie. W związku z tym można pozwolić sobie na postawienie nawet kilkunastu sztuk.

Ekologia

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w słupek oświetleniowy zasilany przez energię słoneczną. Na swoim szczycie ma on umieszczoną niewielką baterię solarną. Jej zadaniem jest gromadzenie energii w ciągu dnia, gdy Słonce jest wysoko na niebie. Po zmierzchu lampka oddaje nagromadzoną energię w postaci światła. Jego intensywność jest uzależniona od rodzaju i mocy żarówki umieszczonej w słupku. Dobrym pomysłem jest wybieranie LEDów, które zużywają dużo mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Dzięki temu, energia słoneczna wystarcza do tego by zasilić lampkę na całą noc.

Wygoda

Wiele słupków oświetleniowych nie wymaga żadnych specjalnych prac związanych z ich montażem – zobacz. Po prostu wbija się je w ziemię w wybranym miejscu. Oczywiście, dotyczy to lampek ogrodowych, które są zasilane energią słoneczną. Nie korzystają one z żadnego dodatkowego zasilania, więc nie trzeba wykonywać instalacji. Tym bardziej, że jej przygotowanie mogłoby okazać się dość skomplikowane. Nie trzeba, więc:

  • robić wykopów,
  • niszczyć trawnika,
  • zabezpieczać kabli przed wilgocią,
  • martwić się rozmieszczeniem poszczególnych słupków.

Jeśli znudzi Ci się ustawienie słupków lub uznasz, że jest ono niepraktyczne, to będziesz mógł zmienić je w kilka minut.