metalowy stolik kawowy

Czym wyróżnia się metalowy stolik kawowy?

Stoliki kawowe to ważny element wystroju. Wprowadzają atmosferę relaksu do pomieszczenia i pozwolą wygodnie ułożyć kawę, przekąski czy gazety. W każdym dużym salonie powinien znaleźć się stolik kawowy, a zrobiony z metalu doda uroku surowym i i industrialnym wnętrzom.

Metalowy stolik kawowy to nowoczesne podejście do urządzania wnętrz 

metalowy stolik kawowy

Stoliki kawowe stały się nieodłącznym elementem nowoczesnych salonach. Wydzielona przestrzeń do relaksu to wręcz must-have w dużym salonie. Strefa z kanapą, fotelami i stolikiem kawowym jest ściśle przeznaczona tylko do relaksu i budzi pozytywne skojarzenia. Metalowe stoliki to nowoczesna forma akcesoriów wypoczynkowych, gdzie ich surowość i minimalizm doskonale wpisuje się w styl industrialny lub nowoczesny. Stolik może mieć metalowy stelaż, a drewniany lub szklany blat, może też mieć metalowy blat i drewniane nogi. Są dość lekkie i zazwyczaj wytrzymałe, a osoby ceniące sobie minimalizm, będą zachwycone.

Do czego pasują metalowe stoliki kawowe?

Jeśli chodzi o styl, to na pewno będzie to styl nowoczesny, industrialny lub minimalistyczny. Zazwyczaj takie stolik kojarzy się ze spokojnym i surowym wnętrzem, gdzie dominuje kolory to szarość, czerń i biel. Geometryczne kształty i oryginalność nadają mu loftowego charakteru. Taki metalowy stolik kawowy jest zarówno funkcjonalny, jak i pełni funkcję dekoracyjną. Warto zwrócić uwagę na połączenie metalu i drewna, które sprawdza się także w spokojnym stylu skandynawskim.

Jeśli chodzi o kolory, to modne są czarne stoliki metalowe, które pojawiają się wielu nowoczesnych stylizacjach. Taka forma jest wyrazista, jak i ultra nowoczesna. Okrągłe stoliki kawowe pasują do skandynawskiego stylu, a kwadratowe bardziej do nowoczesnego i industrialnego. Przy wyborze kształtu warto kierować się zasadą kontrastu, na przykład do kwadratowego dywanu, dobiera się okrągły stolik kawowy.

Czym wyróżniają się metalowe stoliki kawowe?

  • geometryczną formą
  • lekkością
  • dopasowaniem do nowoczesnego stylu