tunel foliowy

Czym odznaczają się foliowe tunele?

Tunele foliowe są nazywane foliakami. To łatwy sposób na sprawny wzrost roślin i zmaksymalizowanie plonów w ogródku przydomowym. We wnętrzu tunelu panuje odpowiedni mikroklimat, który pozwala uprawiać ciepłolubne rośliny i wydłużać sezon uprawy warzyw oraz roślin ozdobnych. Czym wyróżniają się foliaki? Jakie mają zadania? Dlaczego warto je kupić?

Funkcje tunelu foliowego

Tunel foliowy ma wiele funkcji, jakimi są:

  • utrzymanie stałem temperatury,
  • ochrona przez warunkami atmosferycznymi,
  • zabezpieczenie przed nagłymi przymrozkami,
  • ochrona przed chorobami grzybowymi,
  • ochrona przed zniszczeniem przed zwierzętami.

Tunel stworzony z folii jest tańszy i szybszy do wykonania niż szklarnia. To doskonała opcja dla każdego ogrodnika, który uprawia paprykę, pomidory, ogórki, sałaty, czy też rośliny ozdobne. 

Szeroki asortyment

tunel foliowy

Zakupu tunelu do ogrodu dokonamy w internetowym sklepie, gdzie producenci prześcigają się w coraz ciekawszych rozwiązaniach. Dane modele bazują na konkretnej konstrukcji, materiale, czy wielkości. Na uznanie zasługują konstrukcje na metalowych szlifowanych rurkach z metalowymi drzwiami, jakie cechują się solidnością. Każdy typ foliaka warto dopasować do miejsca, gdzie będziemy go używać. Bogata oferta sprawia, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie do końca wiemy, jaki tunel foliowy da nam wygodę, warto poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie online. Doświadczona osoba doskonale zna się na swojej pracy i umie doradzić tak, aby klient był zadowolony. 

Tunele foliowe mają wiele zalet, jakie wpływają na ich popularność na rynku. Mobilna konstrukcja może być po pewnym czasie przeniesiona w inne miejsce, a my zachowamy komfort.