dzień noc w nowoczesnym salonie

Czy rolety dzień noc to dobry wybór?

Jednym z najbardziej praktycznych wynalazków jeśli chodzi o przesłanianie naszych okien są chyba rolety dzień noc. Łączą one powiem prostotę konstrukcji i czyszczenia tradycyjnych rolet, z możliwością dość precyzyjnego sterowania zaciemnieniem, a także prostoty i szybkości zmiany natężenia światła wpadającego do pomieszczenia. Trudno się więc dziwić, że to właśnie o rolety dzień noc najczęściej pytają klienci firm zajmujących się produkcją i montażem rolet. Popularność jednak nie zawsze oznacza, że wybór jest jedyny oczywisty. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, decydując się na rolety typu dzień noc?

Spośród czego możemy wybierać?

Do wyboru mamy wiele różnych typów rolet i to jedynie od nas będzie zależało, na które z nich się zdecydujemy. Choć nie zawsze wybór tego, co Wybierają inni jest najlepszy, to tutaj jednak warto zastanowić się, że popularność rolet dzień noc nie wzięła się przecież znikąd. To właśnie ten typ rolet potrafi być jednocześnie elegancki oraz praktyczny. Nie oznacza to jednak, że do niektórych wnętrz nie będą lepiej pasowały na przykład równie eleganckie rolety rzymskie, prawie tradycyjne rolety zwijane, czy nawet odchodzące już trochę w przeszłość, tak charakterystyczne dla wielu biur, rozwiązania oparte o żaluzje pionowe lub poziome. Jeżeli jednak zbyt duży wybór nas przytłacza i utrudnia decyzję, to w większości przypadków dobrym wyborem będą właśnie rolety typu dzień noc – szeroki ich wybór znajduje się na stronie.

Na czym polega charakterystyczna obudowa w takich rolet?

W odróżnieniu od tradycyjnych rolet, składających się głównie z jednego pasa materiału, w przypadku rolet dzień noc mamy ich aż dwa. Składają się one również z dwóch rodzajów materiałów. Pierwszy z nich to tradycyjne, mocno zaciemniające materiały, które zapewnią większą dyskrecję w naszym pomieszczeniu. Uzupełniają ten materiał jednak wstawki ze znacznie bardziej przejrzystego materiału, na przykład z drobnej siateczki. Odpowiednio układając oba pasy wobec siebie, możemy bardzo precyzyjnie i szybko regulować poziom zaciemnienia.