pompa do basenu

Czy pompa do basenu naprawdę się opłaca?

Wzrastające nieustająco koszty energii elektrycznej sprawiają, że coraz więcej osób szuka alternatywnego rozwiązania dla klasycznych grzałek basenowych. Instalacje, które pozwalają na podłączenie basenu do pieca gazowego lub olejowego są skomplikowane, bardzo awaryjne i nie przynoszą tak dużych oszczędności, jakich oczekują konsumenci. Dlatego rynek podbijają w ostatnim czasie ekonomiczne i oszczędne pompy do basenu.

Pompa do basenu – cena jest wyższa jedynie pozornie

pompa do basenu

Bo choć na samo urządzenie trzeba początkowo wydać znacznie więcej niż na grzałkę, to zwraca się ono już w ciągu połowy kąpielowego sezonu. Pompy są przy tym naprawdę wydajne i nie ustępują tempem grzania swoim elektrycznym odpowiednikom. Jeżeli pamięta się o tym, żeby przykryć na noc taflę wody, by nadmiernie się nie wychłodziła, to są naprawdę doskonałym i oszczędnym rozwiązaniem, dzięki któremu można korzystać z ożywczych kąpieli od wiosny aż po sam środek jesieni.

Pompa do basenu – ludzie obawiają się awaryjności

Ale niepotrzebnie. Pompa do basenu nie posiada skomplikowanej mechaniki, która mogłaby w łatwy sposób ulegać uszkodzeniom i wystarczy prawidłowa eksploatacja, żeby móc z niej korzystać przez długie lata. Biorąc pod uwagę to, ile pieniędzy w stosunku do rozwiązań elektrycznych zostanie w kieszeni na koniec roku, to ciężko znaleźć bardziej przyjazne dla użytkownika rozwiązanie. W dodatku pompy są łatwe w obsłudze i posługiwanie się nimi nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, dlatego można je z powodzeniem polecić praktycznie każdej osobie.