dywany vintage

Co wyróżnia dywany vintage?

Styl vintage zainspiruje każdego, kto lubi historię, szuka swoich korzeni oraz lubi je pokazywać we własnym środowisku. Wybierają go osoby, jakie zamierzają mieszkać nowocześnie, jednak zarazem zależy im, by pomieszczenia miały duszę, natomiast przeszłość efektownie wtapiała się w rzeczywistość. Vintage na to pozwoli, natomiast wprost potrzebuje takiego rezultatu. Nierzadko zestawia się meble czy ozdoby z lat 50. oraz 60. ubiegłego wieku. Tymczasem nawiązania do pozostałych czasów w historii także są możliwe. W ostatnim czasie rzeczywistą furorę robią dywany vintage.

Dywany z duszą

Dywany podtrzymane w estetyce vintage przekonują własną prostotą. Styl, którego podstawę stanowi wiązanie składników z rozmaitych dekad, pozwoli wydobyć oraz pozostawić w jednym artykule wszystko to, co było w nich najdoskonalsze. Dobierając dywan w stylu vintage nie musimy obawiać się, że za rok czy dwa wyjdzie z mody. Nic nadzwyczajnego, iż wielu porównuje vintage do dobrego wina. Natomiast jak wiadomo takie wino im starsze, tymże lepsze.

Dywany vintage – jak dobrać rodzaj dostosowujący do reszty wnętrza?

Tradycyjnym zlikwidowaniem kłopotu jest wybór odcienia dywanu do ścian. Vintage wyróżnia się w pewnym sensie wyblakłymi barwami, ponieważ ma on odwzorowywać stare, uszkodzone już detale wnętrza. Pudrowy kolor lazurowego, zielonego czy różu to dobry dobór, jaki będzie idealnie łączyć się z drewnianą posadzką. Vintage nie każdemu może odpowiadać. Dobierając natomiast dywany wzorowane na starych zdobnictwach, można stworzyć wyjątkowe pomieszczenie salonu, sypialni, holu czy pozostałych wnętrz we własnym obiekcie.

dywany vintage

Na co zwracać uwagę, dobierając dywan?

Analizując propozycje sklepu internetowego sfmeble.pl z dywanami vintage, możemy zobaczyć dużą ilość dostępnych modeli oraz odcieni. Przy doborze danego artykułu należy kierować się nie jedynie swymi upodobaniami, jednak także cechami pomieszczenia, w którym położymy kupiony dywan. Do salonów oraz sypialni podpartych w nordyckiej wersji vintage sprawdzą się te w kolorach szarości, delikatnej żółci, różu czy beżu, jasne oraz delikatne.