Co najczęściej robimy przed snem?

zdjęcie nocnego stolika

Rekomendacje specjalistów są jasne – czas przed snem powinien służyć temu, aby wyciszyć się i uspokoić organizm. Czy stosujemy się do tych zaleceń?

Smartfon – zakaz. Telewizja – nie wolno.

Przed snem absolutnie nie powinniśmy korzystać z urządzeń mobilnych. Nasz telefon komórkowy w ogóle nie powinien mieć wstępu do sypialni. Korzystanie przed snem z urządzeń mobilnych zaburza produkcję melatoniny i powoduje, że nasz syn nie jest dobrej jakości. Co zatem robić przed snem? Słuchać relaksującej muzyki, czytać książki – niekoniecznie kryminalne, które nadmiernie rozbudzają wyobraźnię.

Gdzie pomieścić potrzebne w sypialni rzeczy?

Najczęściej chcemy mieć potrzebne w sypialni rzeczy pod ręką, a to znaczy, że będziemy musieli sięgać po nie do szafki nocnej w sypialni. Powinna ona zatem być nie tylko odpowiedniej wielkości, ale też położona w odpowiednim miejscu, blisko łóżka. Szafki nocne do sypialni jak takie modele pokazują, można kupić w wielu wymiarach i kolorach, stąd wybór tej właściwej nie powinien stanowić problemu. Na szafce bądź w środku umieśćmy na przykład książki, które zrelaksują nas przed snem,.

Wielu ludzi lekceważy czas przed snem. Pamiętajmy, aby w łóżku nie rozmyślać o negatywnych wydarzenia minionego dnia. Podziękujemy raczej za to,co było dobre.