ława rozkładana

Najmodniejsze kolory i meble w nadchodzącym sezonie

Style w meblarstwie muszą być dopasowane przede wszystkim do funkcjonalności mieszkań. Meble powinny być nie tylko ładne, ale też wygodne, komfortowe i praktyczne.

Najmodniejsze trendy w projektowaniu wnętrz

Co roku w wielu największych miastach europejskich organizowane są targi branży meblarskiej. To właśnie na takich spotkaniach można dowiedzieć się, co będzie najmodniejsze w nadchodzącym sezonie. Przeglądając ofertę największych projektantów wnętrz i producentów mebli można zauważyć duży nacisk na pastele. Barwa seledynowa, jasno błękitna czy delikatny odcień żółci – to najchętniej używane kolory. Ława rozkładana lub stolik na kawę w tych odcieniach, będzie ozdobą każdego salonu.
Pastelowe ściany mogą współgrać z podobnymi meblami lub być tłem dla mocnych, jaskrawych elementów wyposażenia. Jasne, pastelowe ławy rozkładane od Mebel4u będą idealnie pasować do dużo ciemniejszych obić kanapy i foteli. Co ciekawe, w aranżacji kuchni nadal modne będą czarne i bardzo ciemne meble.

Owalne i oryginalne kształty ław rozkładanych i salonowych stolików

Od kilku sezonów w branży wnętrzarskiej dominowały kanciaste, ostre kształty mebli. Najbliższe miesiące mają jednak przynieść odwrót od tej tendencji. Na targach i wystawach pojawia się coraz więcej mebli o delikatnych, zaokrąglonych kształtach. Zauważa się też potrzebę oryginalności. Klienci oczekują, że ława rozkładana będzie wyróżniała się zaskakującymi rozwiązaniami, zdobieniami czy nieszablonowym zastosowaniem materiałów. Niezwykle ciekawie prezentują się ławy rozkładane i stoliki kawowe, wykonane z surowego drewna lub posiadające szklane i ceramiczne elementy.