Jak wybrać dobry odkurzacz do basenu?

Każdy posiadacz basenu doskonale wie, jak ważne jest utrzymywanie go w stanie odpowiedniej czystości. Brudna woda nie tylko może uniemożliwić kąpanie się, lecz przede wszystkim może spowodować powstawanie infekcji i kłopotów ze zdrowiem. Idealnym narzędziem do tego, aby móc skutecznie zachowywać wodę w basenie w odpowiedniej czystości, jest odkurzacz do basenu. W jaki jednak sposób powinno się go wybierać?

Jaki model?

Najważniejsze pytanie, jakie trzeba sobie postawić podczas kupowania odkurzacza do basenu, to jaki konkretnie ma to być rodzaj urządzenia. Może to być bowiem wersja ręczna, którą oczyszcza się wodę pobieżnie, lub też wersja automatyczna, montowana do pompy wody w basenie, która całą pracę wykonuje bez udziału użytkownika. Rzecz jasna czynnikiem decydującym w tym wypadku jest budżet danego gospodarstwa domowego, ponieważ wersje lepsze, czyli automatyczne, to koszt często nawet kilku tysięcy złotych.

Jakie zasilanie?

Kolejną sprawą, na jaką trzeba zwrócić dużą uwagę, jest zasilanie takiego odkurzacza. W przypadku modeli automatycznych mowa jest oczywiście o zasilaniu sieciowym, dzięki czemu raz podłączony będzie bez większych problemów służył długie lata. Inaczej to jednak wygląda, jeśli chodzi o modele ręczne. W przypadku takiego rozwiązania ma się do czynienia z odkurzaczem na baterie oraz na akumulator. Wersja na baterie jest z reguły o wiele mniejsza i słabsza, ponieważ może korzystać ze znacznie mniejsze ilości energii. Z tego też powodu odkurzacz na akumulator jest wydajniejszy, lecz jednocześnie cięższy i z tego powodu nieco mniej wygody podczas jego używania.

Jakie filtry?

Podczas kupowania takiego rodzaju urządzenia kolejną sprawą jest to, z jakiego rodzaju filtrów ma ono korzystać. Oczywiście najprostsze rozwiązanie zastosowane jest w przypadku modeli profesjonalnych podłączanych do instalacji basenowej, które wykorzystują po prostu filtry basenowe. Nieco inaczej to wygląda w przypadku modeli ręcznych. W tym wypadku warto zadbać o możliwie najlepszą jakość filtrów. Nie tylko, aby ich wymiana nie była zbyt częsta, lecz również, aby urządzenie cechowało się odpowiednią wydajnością.

Odkurzacze do basenu dostępne na https://www.dobrebaseny.pl/Odkurzacze-basenowe-c167